„Zachowaj angielski” – krzyczą Montreal Alouettes po zwycięstwie w Gray Cup

„Zachowaj angielski” – krzyczą Montreal Alouettes po zwycięstwie w Gray Cup

Montreal mógł zdobyć Puchar Grey Cup, ale to nie powstrzymało emocjonalnego zawodnika Alouettes od krytykowania czegoś, co uważał za brak francuskiego podczas meczu – najwyraźniej w ramach ataków na drużynę, która nie miała dostać się do finału. .

W wywiadzie dla RDS po zwycięstwie obrońca Marc-Antoine Decoy wykrzyknął: „Nigdy w nas nie wierzyli, przenigdy”, odnosząc się do mało prawdopodobnej drogi zespołu do zwycięstwa.

„Wyglądasz wszędzie i wszystko jest napisane po angielsku” – kontynuował, patrząc na pole Tima Hortona w Hamilton w Ontario.

Dequoy twierdzi również, że przewodnik telewizyjny błędnie stwierdził, że finał rozegrany zostanie pomiędzy Toronto a Winnipeg.

„Ale wiesz co? Kontynuuj swój angielski” – zawołał. „Przywieziemy Puchar do Montrealu i przywieziemy go do Quebecu”.

W niedzielę drużyna Montreal Alouettes pokonała Winnipeg Blue Bombers 28:24 w czymś, co wielu nazywa „historią o Kopciuszku”, a drużyna przystąpiła do meczu z ośmiopunktową przewagą.

To pierwszy tytuł Alouettes w CFL od 2010 roku, po niepewnym sezonie, w którym liga przejęła franczyzę w lutym, zanim została kupiona przez byłego biznesmena i polityka z Quebecu, Pierre-Carla Péladeau.

Dla kontrastu, jest to czwarty rok z rzędu, w którym Blue Bombers dostają się do finału.

Montreal Alouettes mają teraz osiem pucharów Gray Cup.


– Z plikami z The Canadian Press.

READ  Onus spoczywa na Masai Ujirim, aby dopilnować, aby egoizm nie dopadł ponownie Raptors

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *