Na rozpoczęcie skróconego tygodnia Święta Dziękczynienia kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły

Na rozpoczęcie skróconego tygodnia Święta Dziękczynienia kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły

Kontrakty terminowe na akcje amerykańskie otworzyły się bez większych zmian w niedzielny wieczór, rozpoczynając skrócony tydzień świąteczny z okazji Święta Dziękczynienia, a wszystkie główne średnie osiągnęły trzeci zwycięski wynik z rzędu.

Kontrakty terminowe powiązane z indeksem Dow Jones Industrial Average spadły o 2 punkty, czyli mniej niż 0,1%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o około 3 punkty, czyli około 0,1%, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o około 34 punkty, czyli 0,2%.

Indeks S&P 500 zamknął ostatni tydzień wzrostem o 2,2%, a Dow Jones wzrósł o 1,9%, co oznacza pierwsze trzy tygodnie z rzędu dla indeksów od lipca. Nasdaq Composite zakończył tydzień wzrostem o 2,4%, co oznacza najlepszy tydzień od czerwca.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych również zakończyła się w piątek na najniższym poziomie od 20 września, co skłoniło niektórych traderów do oczekiwań, że rentowności obligacji skarbowych będą w dalszym ciągu konkurować z akcjami i staną się bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

Jednak byki na rynku pozostały podekscytowane do końca roku, zwłaszcza po tym, jak w zeszłym tygodniu chłodniejsze niż oczekiwano dane o inflacji w USA uspokoiły nerwy inwestorów w związku z utrzymującymi się wysokimi cenami i dostarczyły obiecującego sygnału, że Fed może zaprzestać podwyższania stóp procentowych.

„Właściwie uważam, że jest bardzo prawdopodobne, że przed końcem roku odnotujemy rekordowe poziomy” – powiedział w piątek w „Halftime Report” stacji CNBC Bill Baruch, założyciel Blue Line Futures. „To jedna z najzdrowszych konsolidacji ostatnich kilku dni”.

Przed skróconym tygodniem Święta Dziękczynienia handlowcy czekają we wtorek na zarobki Nvidii i przyszłe wskazówki. Według analityków ankietowanych przez FactSet, producent chipów, którego ceny akcji poszybowały w tym roku w górę w związku z szaleństwem na temat sztucznej inteligencji, ma przekroczyć szacunki zysków i przychodów za trzeci kwartał. Wątpliwości budzi jednak wycena spółki.

READ  Chiny stoją w obliczu potencjalnego momentu z Lehmanem. Wall Street się nie denerwuje

Inwestorów i technologów zaniepokoiło także piątkowe nagłe odwołanie byłego dyrektora generalnego OpenAI Sama Altmana oraz rezygnacja innych członków kadry kierowniczej i pracowników wspieranej przez Microsoft firmy, co wzbudziło szersze obawy o przyszłość branży sztucznej inteligencji.

Handel w okolicach Święta Dziękczynienia charakteryzował się w ostatnich latach dużą zmiennością, ale według Stock Traders Almanac listopad nadal jest miesiącem z najlepszymi wynikami dla indeksu S&P 500.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *