Muzeum Energii Jądrowej i Górnictwa zwraca się do samorządu o więcej miejsca w nowej lokalizacji

„Chociaż nie zamierzamy kopiować poprzedniego muzeum w naszym nowym centrum, nadal potrzebujemy miejsca na wystawy stałe, krążące i objazdowe” – mówi Amin Mu’tim.

Raport napisany przez Amelię D’Amato, kustosza tymczasowego muzeum Elliott Lake Miejskiego Muzeum Jądrowego i Górnictwa, przed specjalnym posiedzeniem rady miasta w poniedziałek po południu.

W nim Damato opowiada się za umieszczeniem większej powierzchni muzealnej w Centrum Sztuki, planowanym na miejscu Old Civic Center przy autostradzie 108.

Raport pochodzi ze Stałego Komitetu ds. Rozrywki i Kultury i zaleca dodanie dodatkowych 1000 stóp kwadratowych powierzchni dla Muzeum Energii Jądrowej i Górnictwa w przyszłych wersjach nowego projektu Elliott Lake Centre for Arts and Culture.

Muzeum ma powierzchnię 2285 stóp kwadratowych powierzchni wystawienniczej i 745 stóp kwadratowych powierzchni magazynowej, o łącznej powierzchni 3030 stóp kwadratowych.

Muzealna przestrzeń wystawiennicza w dawnym Lester B. Pearson Civic Center wynosiła 3787 stóp kwadratowych i była rozłożona na cały budynek.

„Chociaż nie zamierzamy powielać poprzedniego muzeum w naszym nowym centrum, nadal potrzebujemy przestrzeni wymaganej do wystaw stałych, obiegowych i objazdowych” – pisze Damato.

„Będziemy również potrzebować wymaganej powierzchni magazynowej, aby zapewnić miejsce do prawidłowego przechowywania wszystkich miejskich artefaktów i kolekcji dzieł sztuki w jednym bezpiecznym obszarze, który zapewnia również przestrzeń do dalszego dostępu i raportowania statusu” – kontynuowała.

„Rada doradcza (muzeum) i pracownicy miasta nie wierzą, że zatwierdzony projekt nowego centrum kultury i sztuki spełnia tę potrzebę i wzywają do zwiększenia przestrzeni w nowym muzeum, ponieważ uważają, że 1000 stóp kwadratowych byłoby odpowiednie.

Damato podsumował, że „wpływ tego zalecenia na całkowity koszt założenia nowego centrum kultury i sztuki zostanie określony przez konsultantów architektonicznych”.

Wirtualne, prywatne spotkanie Rady Miejskiej Elliott Lake w celu rozważenia tego zostało wyznaczone na 17:30 w poniedziałek. Będzie transmitowany na żywo w dniu Lokalizacja w mieście.

READ  Ponowne wejście baterii Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) do atmosfery ziemskiej

Może wystąpić opóźnienie w czasie rozruchu, chociaż kolejne hipotetyczne posiedzenie Komisji Finansowo-Administracyjnej planowane jest przed godziną 16:00.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *