Monarch Burger: wyskakujący cheeseburger z przyczepą Rosie's BBQ

Monarch Burger: wyskakujący cheeseburger z przyczepą Rosie's BBQ

Król burgerów z Vancouver powraca po długiej nieobecności, a chodzi przede wszystkim o te bułeczki

Zaledwie kilka tygodni temu członek rodziny zadał Robertowi Belchamowi głupie pytanie: „Czy możesz zrobić mi burgery?”

Doświadczony szef kuchni, ostatnio znany jako jeden z trio stojących za tętniącą życiem Popiną na Granville Island, przygotował posiłek według przepisu na cheeseburgera z własnego przedsięwzięcia Monarch, które opuściło scenę kulinarną w Vancouver w 2019 roku.

Nie ma w tym nic dziwnego, powiedział Belcham przez telefon, ale burger był świetny.

Monarch Burger ożywił scenę burgerów w Vancouver w 2016 roku, kiedy Belcham wykorzystał Dirty Burger z lokalu Campagnolo Upstays na Main Street do stworzenia pop-upu, który w następnym roku znalazł swój dom w The American obok.

„Od tego czasu szukam miejsca.”

Choć Monarch cieszył się bardzo krótkim panowaniem jako król burgerów w Vancouver, Belsham wyjawia, że ​​od początku miał zamiar wkrótce potem otworzyć nieformalną restaurację z burgerami z laserowym menu, ale pandemia pokrzyżowała wszystkie jego plany.

„Od tamtej pory szukam tego miejsca” – mówi Belsham.

Teraz, po prawie pięcioletniej przerwie, Monarch Burger jest gotowy na powrót; W ten weekend burgery będą podawane na gorąco z grilla w ramach pop-upu i współpracy Grill Rosie ciężarówka.

Imponujący zwiastun Rosie zostanie ustawiony 24 i 25 lutego od południa do 18:00 (do wyczerpania zapasów) w Batch, na terenie Plaza of Nations, i będzie oferować szereg świeżo mielonych burgerów wołowych, frytek, poutine, a nawet burgera wegetariańskiego za fantastyczny dwudniowy powrót.

Połączenie Belchama z Rosie wynika z jego przyjaźni z szefem kuchni / właścicielem przyczepy do grillowania Carlem Greggiem (którego Belcham nazywa „szefem kuchni prawdziwego szefa kuchni”). Niedawno Greg zapytał swojego przyjaciela, czy myślał o zrobieniu Monarch Burger w formie pop-upu.

Problem, powiedział mu Belsham, polegał na tym, że nie miał gdzie tego zrobić.

READ  Charlie Sheen nadal nie wspiera jedynego fanpage'a córki Sammy'ego

Wejdź do przyczepy Rosie i tak się składa, że ​​wołowina Grega została wykorzystana w jego charakterystycznym mostku.

Odpowiedź Belshama na ofertę?

„Zróbmy to! Sprawmy, żeby tak się stało!”

Uzbrojony we wszystkie własne przepisy – od pasztetów warzywnych i wołowych po rosół z poutine – koła były w ruchu. Coś jak jazda na rowerze.

Jednak przez pięć lat przerwy w działalności Monarch wiele się wydarzyło.

„Scena kulinarna w Vancouver bardzo się zmieniła” – przyznaje Belsham.

„Obecnie jest wiele świetnych lokali z burgerami” – dodaje, wskazując nie tylko mięsistego następcę Monarch, między innymi The American, Downlow Burgers i Smashburger Joint 2 Buns w Chinatown.

Ale podobnie jak członkowie rodziny królewskiej, Monarch Burger różni się nieco od wszystkich innych.

Bułeczki do wołowiny: co sprawia, że ​​burger jest świetny?

Belsham, jak sam przyzna, spędził dużo czasu na rozmyślaniu o tym, co składa się na dobrego burgera.

„Wspaniałe ciasto jest numerem jeden” – wyjaśnia.

„Większość ludzi uważa, że ​​ciasto jest sprawą drugorzędną” – wyjaśnia szef kuchni. „Musi być odpowiednio upieczone”. Idąc o krok dalej w kwestii pyszności, Belsham opowiada, że ​​jej bułeczki Monarch są opiekane na mieszance smalcu i masła.

Oczywiście kolejnym najważniejszym czynnikiem jest wołowina; Musi to być „niezwykle wysokiej jakości”, co według Belsham osiągnął dzięki zastosowaniu mostka Gregga w swojej obecnej mieszance Monarch.

30-letnie doświadczenie Belchama w profesjonalnym gotowaniu w Vancouver, w połączeniu z jego wieloletnim zaangażowaniem w rzemiosło rozbioru całych zwierząt (które stale doskonalił w ramach prowadzenia przez wiele lat Campagnolo), dało szefowi kuchni solidne podstawy, jeśli chodzi o wiedza, jak prawidłowo gotować jedzenie.profesjonalnie. Złóż burgera razem.

W tym przypadku Belsham popada w obsesję, wyjaśniając obliczenia mieszanki (czyli stosunek tłuszczu do mięsa) i co się dzieje, gdy zmielisz mięso tuż przed gotowaniem, zamiast mielić mięso znacznie wcześniej, aby uformować paszteciki i zamrozić je do użycia . Później.

READ  Lena Dunham dzieli się przesłaniem o pozytywnej postawie ciała

Ale to nie koniec.

„Masz rzeczy, które dodają smaku wołowinie” – kontynuuje. „Przyprawia się go w określony sposób i gotuje w tłuszczu wołowym”, co nadaje burgerowi Monarch wyraźniejszy smak wołowiny.

Potem jest ser. Musi być amerykański.

Choć Belcham twierdzi, że nigdy nie zdecydowałby się na zjedzenie kawałka sera, który zepsuł się sam, faktem jest, że ser amerykański jest „głównym” wyborem w przypadku świetnego cheeseburgera.

„Dodaje bardzo ważnej kwasowości” – opisuje, zwracając uwagę na nieodłączną lepkość, kremowość i ciągliwość, pozostawiając przyjemny „trwały smak sera”.

Burger Monarch jest polany tajemniczym sosem („To nie jest jak sos Big Mac” – mówi Qualified szef kuchni) i posypany prostym zestawem sałat, pomidorów i domowych pikli, chociaż Belsham osobiście woli pominąć warzywa.

„Jeśli chcę sałatkę, zamówię sałatkę” – zażartował.

Żadnych „krakersów wołowych”: dlaczego nie Smashburger

Dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie Monarch Burger znajduje się pod względem grubości, w skali bardzo grubych burgerów typu monster z początku XXI wieku i obecnego trendu lepkich, bardzo cienkich burgerów, są one „nieco grubsze” od tych ostatnich. (Opisując Smashburgera, którego spróbował od słynnego amerykańskiego szefa kuchni podczas swoich podróży na południe od granicy, Belsham stwierdził, że jest wytrawny i przypomina biszkopt; Monarch to bardziej soczysty pasztecik o wadze czterech uncji, który nie schodzi z grilla jak „ biszkopt wołowy.”)

W rzeczywistości jest to dokładne wspomnienie zmysłowe, które Belsham miał na myśli, przygotowując burgera Monarch.

„To przypomina burgera, który jadłem jako dziecko” – wyjaśnia, opisując swoje dzieciństwo w północnej Albercie, kiedy grał w hokeja i zamawiał specjalnego burgera — często domowej roboty przez matki drużyny. — Na lodowisku.

„To jest ten smak, o którym myślę: mroźny zimowy dzień, chodzenie po lodzie, a mama lub tata kupują ci burgera”.

READ  Road Dogg odpowiedział na krytykę za stwierdzenie, że Bret Hart nie był świetnym zapaśnikiem

Podczas gdy w najbliższy weekend wyskakujące okienko Monarch Burger prawdopodobnie nie przyniesie tak mroźnego zimna jak lodowisko, zwiastun Rosie rozgrzeje atmosferę w lokalu Batch, oferując wąskie menu składające się z pojedynczych cheeseburgerów, podwójnych cheeseburgerów i burgerów wegetariańskich z frytki, frytki i poutine.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, Monarch Burger będzie mógł częściej wracać do Vancouver.

„Zawsze myślę o tym, co będzie dalej” – przyznaje Belsham. „Jestem marzycielem. Zawsze chciałem imperium burgerowego”.

Ale Belsham nie jest szczęśliwy, jeśli jego kochający burgery goście nie są szczęśliwi.

„Jeśli ludziom się to spodoba, z chęcią stworzymy więcej wyskakujących okienek. Wszystko zależy od tego, czego ludzie chcą”.

Monarch Burger with Rosie's BBQ będzie dostępny w Batch at the Plaza of Nations (770 Pacific Boulevard) w sobotę 24 lutego i niedzielę 25 lutego 2024 r. od 12:00 do 18:00 do wyczerpania zapasów. On podąża @monarchburger Na Instagramie.Więcej pysznych opowieści wideo o jedzeniu i napojach w Vancouver znajdziesz, śledząc dalej VIA uruchamia niesamowitą aplikację TikTok konto, @forkingawesomevancouver Na Instagramie i subskrybuj naszą stronę internetową Forking to świetny newsletter Dostarczane świeże do Twojej skrzynki odbiorczej w każdy czwartek.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *