NASA poszukuje ochotników do udziału w płatnej, rocznej misji na Marsa

NASA poszukuje ochotników do udziału w płatnej, rocznej misji na Marsa

NASA poszukuje ochotników do udziału w rocznej misji symulacyjnej powierzchni Marsa, która pomoże w opracowaniu planów agencji kosmicznej dotyczących eksploracji Czerwonej Planety przez człowieka.

Agencja kosmiczna poszukuje aplikacji od „zdrowych, zmotywowanych obywateli lub stałych mieszkańców USA, niepalących, w wieku od 30 do 55 lat, którzy biegle władają językiem angielskim”.

Będzie to druga z planowanych przez NASA misji naziemnych o nazwie Analogue for the Crew Health and Performance Exploration (CHAPEA), która ma rozpocząć się wiosną 2025 r., a zainteresowani mają czas do 2 kwietnia na składanie wniosków.

W projekt zaangażowana będzie czteroosobowa załoga, która przez rok będzie mieszkać i pracować w wydrukowanym na drukarce 3D siedlisku o powierzchni 1700 stóp kwadratowych, zwanym Mars Dune Alpha, w Johnson Space Center w Houston.

Według NASA siedlisko symuluje wyzwania związane z misją marsjańską, takie jak ograniczona dostępność zasobów, opóźnienia w komunikacji, awaria sprzętu i inne czynniki stresogenne dla środowiska.

Ochotnicza załoga misji będzie wykonywać takie zadania, jak symulacje spacerów kosmicznych, konserwacja siedlisk, operacje z użyciem robotów, ćwiczenia i uprawa roślin.

Ludzie rozproszyli się już po Marsie

Agencja kosmiczna stwierdziła, że ​​idealnymi kandydatami do misji są osoby, które mają silne pragnienie „wyjątkowych i satysfakcjonujących przygód” oraz „zainteresowane wniesieniem wkładu w prace NASA mające na celu przygotowanie pierwszej misji człowieka na Marsa”.

„Wymagany jest tytuł magistra w dziedzinie STEM, takiej jak inżynieria, matematyka, nauki biologiczne, fizyczne lub informatyka, uzyskany w akredytowanej instytucji oraz co najmniej dwuletnie lub co najmniej tysiącletnie doświadczenie zawodowe w STEM” – stwierdziła NASA. latanie samolotem. Dodanie tej rekompensaty będzie dostępne dla uczestników misji.

Amerykańska agencja ma nadzieję wykorzystać wnioski badawcze z symulowanych misji do informowania załogi o stanie zdrowia i wspierania wydajności podczas rzeczywistych lotów astronautów na Marsa.

READ  Kosmiczny Teleskop Hubble'a odkrył galaktykę, która zaskakuje wyobraźnię

Jak dotąd NASA wysłała zrobotyzowane pojazdy i helikopter w celu zbadania Marsa, ale człowiek nie postawił jeszcze stopy na planecie.

Życie przez cały rok na Marsie byłoby znacznie trudniejsze.

Czerwona Planeta może być wrogo nastawiona do astronautów, gdy temperatury sięgają nawet -225 stopni Fahrenheita.

Atmosfera Marsa zawiera duże ilości dwutlenku węgla, azotu i argonu, które tworzą zamglone, zapylone czerwone niebo.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *