Mnóstwo zajęć, na które można sobie pozwolić!

MONTRÉAL, 8 czerwca 2021 r. / CNW Telbec/ – Niezależnie od tego, czy chcesz się trochę rozpieścić, uciec od rodziny, czy ponownie połączyć się z naturą, tego lata muzea w Montrealu Space for Life mają wiele do pokochania. Każde muzeum ma tak wiele zajęć, że będziesz rozpieszczany wyborem. Oto pewne sugestie.

trochę się zepsuć
Seria małych przyjemności może tchnąć życie w Twoje życie. Dlaczego więc tego lata nie wprowadzić do swojego muzeum odrobiny pikanterii, odwiedzając jedno z naszych muzeów?

biodom
Jeśli nie masz szans Odwiedź Biodome Po ponownym otwarciu nadszedł czas, aby to zrobić i zobaczyć, jak działa twoje ulubione zwierzę lub odkryć różnorodną florę i faunę pięciu ekosystemów obu Ameryk. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z galerią przewodnik po zdjęciach, seria fotografii ilustrujących badania naukowe z różnych dziedzin, które ujawniają niezwykle złożony świat zapierającego dech w piersiach piękna. Zdjęcia zostały wykonane przez badaczy, w tym niektóre z Insectarium.

ogród Botaniczny
Wędruj ścieżkami w ogrodzie botanicznym Jardin i wdychaj delikatne zapachy kwiatów – nie ma lepszego sposobu na relaks i cieszenie się naturą. Aby upewnić się, że to odpowiednia pora roku na Twoje ulubione kwiaty, sprawdź Ocena kwiat. A dlaczego nie przerwać wycieczki i zatrzymać się? Kawiarnia z tarasem Chcesz spróbować lodów truskawkowo-rabarbarowych? Twoje dzieci będą zachwycone! Zakończ wizytę W sklepie z pamiątkami I sprawdź gamę ekologicznych produktów prezentowanych przez artystów i rzemieślników z Quebecu.

Planetarium Rio Tinto Alcan
podekscytować się Podróżuj po wszechświecie Dzięki nowemu sprzętowi wyświetlającemu niedawno zainstalowanemu w Teatry kopułowe planetarium Rio Tinto Alcano. Nowe projektory laserowe zapewniają dziesięciokrotną poprawę rozdzielczości i jasności obrazu, dzięki czemu możesz docenić piękno przestrzeni w całej jej okazałości. Oprócz nowej oferty Narodziny planety ZiemiaMuzeum wyświetla różnorodne Kino To przypadnie do gustu wszystkim.

READ  Rozmowa kosmiczna: Była astronautka Julie Payette podczas lądowania Odyseusza, całkowitego zaćmienia słońca

uciec z rodziną
Jeśli masz ochotę na rodzinny wypad do miasta tego lata, Montreal Space for Life ma dla Ciebie kilka pomysłów:

ogród Botaniczny
Zabierz swoje maluchy na kurczaka! tego lata ogród Botaniczny Zorganizuj kilka kurczaków Chantecler Edukowanie odwiedzających o możliwościach i problemach rolnictwa miejskiego. Następnie zwróć się do Ogrodu Japońskiego, aby zobaczyć Karp i żółw od brzegu stawu. Kto wie, przy odrobinie szczęścia można nawet rzucić okiem na czaplę błękitną! A twoje dzieci na pewno będą zafascynowane Błoto pośniegowe i dzikie wyspy W menu w kawiarni Terrace Café. Nie jest to coś, co ktokolwiek chciałby przegapić.

biodom
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak weterynarz zbada dzikie zwierzę? Albo jak zmusić żółwie w lesie klonowym Laurentian do hibernacji? Poprzez 23 interaktywne stacje, w tym gry, filmy i obiekty z Biodôme Wystawa maszyn bio Ujawnia niektóre wskazówki i sztuczki, których nasi pracownicy używają za kulisami, aby nasze zwierzęta i rośliny były szczęśliwe i zdrowe. Połączcie się jako rodzina i dokonajcie niesamowitych odkryć! Co miesiąc proponuje konkretny Biodome gatunek lub środowisko które możesz odkryć w jednym z naszych ekosystemów. W czerwcu to meduza. W lipcu będzie to przybrzeże (obszar między znakami odpływu i przypływu). A w sierpniu będzie to płastuga. Przyjdź i dokonaj własnych odkryć! W Biodome żyje ponad 200 gatunków zwierząt i około 400 gatunków roślin.

Planetarium Rio Tinto Alcan
czy pada deszcz? nie martw się! Zabierz swoje dzieci do planetarium, aby zobaczyć Polaris, A Lucia, sekret spadających gwiazd. A po pokazie odwiedź stronę internetową, aby poznać Wyróżnij nasze meteoryty Wystawa, która zabierze Cię w podróż w czasie i przestrzeni! Będziesz mógł zobaczyć jedne z najbardziej niesamowitych okazów z grupy meteorytów Planétarium Rio Tinto Alcan, największego tego rodzaju w Quebecu i trzeciego co do wielkości w Kanada.

Aby ponownie połączyć się z naturą
Powrót do tego, co naprawdę ważne, jest sposobem na oderwanie się od gorączkowego tempa codziennego życia. A powrót do tego, co naprawdę ważne, często oznacza powrót do natury:

READ  Z nowego badania wynika, że ​​w setkach miejsc na całym świecie zidentyfikowano tajemnicze „kręgi mitów”.

ogród Botaniczny
Spokojna, medytacyjna wizyta w Ogrodzie Japońskim i Ogrodzie Chińskim ukoi Twoje nerwy. w Japoński ogród, Wystawa Urocze odbitki botaniczne Wyświetla pracę artysty Sandrine de BormannKto czerpie inspirację ze świata roślin. Jej odbitki świadczą o pięknie i kruchości życia roślinnego, podkreślając nasz związek i wrażliwość na świat roślin. w Ogród ChińskiPoznaj wiejską chińską rodzinę, która mieszka, pracuje i doświadcza ziemi na swój własny sposób, w ramach Chiny: Relacje na ziemi Wystawa. w Pawilon Frederic Back TreeMożesz pomyśleć o drzewach i ich miejscu w przyrodzie, tak jak widzisz w galerii W towarzystwie drzew. w Park Pierwszych Narodów, wejdź na wystawę Kojaluk: Śladami naszych przodków, autorstwa Lisy Keluki Kuperquaalock, antropologa Eskimosów i Arktyki. Obrazkowa podróż na temat przywiązania do ziemi i pamięci.

Planetarium Rio Tinto Alcan
Bliższe spojrzenie na przyrodę pomaga złagodzić stres. wystawa majątek Wybór wspaniałych obrazów wielkoformatowych autorstwa Olivier GrunwaldZ komentarzem Bernadette Gilbertas. Oszałamiające obrazy wyświetlane w całym muzeum ujawniają surowe piękno i nieokiełznaną naturę naszej planety. Zorza polarna to źródło niekończących się cudów! z Montreal do żółty nóż, Z kosmosu do głębi serca Ziemi, szerokość, „Zorza polarna” Zbadane w planetarium, zorzy polarne zostały poddane sekcji i ominięte. Olśniewające zjawisko naturalne i relaksujące oglądanie!

biodom
Potrzeba powrotu do tego, co naprawdę ważne, może oznaczać chęć zrobienia czegoś namacalnego dla środowiska. wystawa Czas popracować, który można zobaczyć po wyjściu z Biodôme Ecosystems Tour, pokazuje namacalne rzeczy, które zwykli ludzie, grupy, firmy i rządy na całym świecie robią dla środowiska. Inicjatywy, które są wdrażane w celu poprawy stanu planety i mamy nadzieję, że zainspirują innych!

Spędź cudowne lato w Montrealu Space for Life! Pamiętaj, że Insektarium jest zamknięte z powodu remontu (zaplanowane ponowne otwarcie jesienią), a Biosfera, obecnie Muzeum Życia w Montrealu, zostanie wkrótce ponownie otwarta.

READ  Nowa firma technologiczna sprząta przestrzeń w przerażający sposób

O Montrealu Space for Life
Montréal Space for Life składa się z pięciu głównych atrakcji: Biodôme, Biosphere, Insectarium, Jardin botanique i Planétarium Rio Tinto Alcan. Te prestiżowe instytucje miejskie tworzą Kanada Największy kompleks Muzeum Przyrodniczego. Razem uruchamiają odważny i kreatywny ruch miejski, zachęcając nas wszystkich do ponownego przemyślenia relacji między ludzkością a naturą i kultywowania nowego sposobu życia.

O Fundacji Przestrzeń dla Życia w Montrealu
Fundacja Przestrzeń dla Życia w Montrealu przyczynia się filantropijnie do rozwoju Przestrzeni dla Życia w Montrealu, wspierając naukowe, edukacyjne, kulturalne, społeczne i artystyczne misje jej pięciu instytucji: Biodôme, Biosphere, Insectarium, Jardin botanique i Planetarium Rio Tinto Alcan. Jej wartości opierają się na poszanowaniu bioróżnorodności oraz docenieniu nauki i sztuki jako środka zbliżenia ludzi do natury.

ŹRÓDŁO Przestrzeń dla życia

Więcej informacji: Kontakt dla mediów: Chantal Côté, Montreal Space for Life, 514-290-7236, [email protected]

Powiązane linki

espacepourlavie.pl

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *