MM Group ogranicza planowane inwestycje w młynie w Kwidzynie w Polsce

MM Group ogranicza planowane inwestycje w młynie w Kwidzynie w Polsce

W związku z niekonkurencyjnymi cenami drewna polskiego państwowego monopolisty leśnego oraz niskim zapotrzebowaniem rynku na wyroby z papieru i tektury, spółka podjęła decyzję o znacznym ograniczeniu planowanego wieloletniego programu inwestycji strategicznych związanych z energetyką, dalszą integracją celulozy i asortymentem produktowym w MM Kwidzyn . Ogłoszony pod koniec kwietnia 2023 r. Zamiast tego MM Kwidzyn skoncentruje swoje inwestycje na energii odnawialnej, która obecnie stanowi ponad 69%.

Ponadto firma konsultuje się ze związkami zawodowymi i grupą zadaniową w sprawie restrukturyzacji, obejmującej zamknięcie małej maszyny do produkcji papieru pakowego typu kraft (PM 3) i zwolnienia grupowe 110 pracowników.

MM Kwidzyn będzie kontynuować niezmienioną produkcję tektury na bazie masy celulozowej i włókien pierwotnych. Jeśli chodzi o produkcję papieru, maszyny papiernicze PM 1 i PM 2 będą w stanie wyprodukować do 360 kt/rok cienkiego papieru niepowlekanego i 40-80 kt/rok „IPACK Strong Pro” (papier pakowy kraft). Ponieważ rekonstrukcja jednej z maszyn do produkcji cienkiego papieru niepowlekanego została wstrzymana, w Quidgin nie będzie już produkowany skarpetkowy papier kraft.

MM Kwidzyn jest polskim producentem tektury, papieru i celulozy. Od połowy 2021 roku jest własnością austriackiej Grupy MM i jest jedną z sześciu europejskich fabryk MM Board and Paper. Produkuje tekturę na bazie włókien pierwotnych, niepowlekany cienki papier, papier pakowy typu kraft i masę celulozową. Firma znaczną część sprzedaje na rynku krajowym, a swoje produkty eksportuje głównie do Unii Europejskiej.

READ  Niemiecka policja zatrzymuje skrajnie prawicowych obserwatorów próbujących patrolować polską granicę

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *