Geopro mówił o umowie związanej z budżetem UE. Mówi o błędzie – Solidarna Polka

– Decyzja o legalnym przyjęciu rozporządzenia bez zabezpieczeń w pakiecie budżetowym jest błędem. „Wciąż ostrzegamy przed taką decyzją szczytu Rady Europy w lipcu” – powiedział Zibignue Geopro, przewodniczący Solidarnej Polki, o wyniku szczytu UE w Brukseli. Zapowiedział, że jego panel zbierze się „w celu omówienia konsekwencji decyzji podjętej na szczycie”.

Sześć godzin po rozpoczęciu szczytu UE w Brukseli osiągnięto porozumienie w sprawie pakietu budżetowego dla UE. Polska i Węgry wycofały swoje weto w zamian za wyjaśnienia dołączone do rozporządzenia, które przewiduje możliwość zawieszenia funduszy unijnych dla krajów, których naruszenie prawa zagraża interesom finansowym UE. Zapewnia UE 1,8 bln USD w ramach budżetu na lata 2021-27 i funduszu naprawy gospodarczej. W tym 160 160 mld dla Polski.

Dowiedz się więcej: Porozumienie budżetowe na szczycie UE. Miliard UE otwarty

Porozumienie opiera się na kompromisie Niemiec, który przewiduje rotację prac UE do końca grudnia. Zostało to wstępnie zatwierdzone przez Polskę i Węgry we wtorek wieczorem. Zawiera wyjaśnienie związane z rozporządzeniem wiążącym fundusze unijne z praworządnością, opóźnienia we wdrażaniu mechanizmu do orzeczenia Trybunału UE (około 2 lata) oraz obietnicę, że budżet na 2014 r. Będzie miał zastosowanie tylko, a nie finansowania. -Dwa.

„Niestety warunek wykorzystania unijnego budżetu należnego Polsce wejdzie w życie z arbitralnej, politycznej i ideologicznej oceny Komisji Europejskiej. Decyzje Rady Europy nie są prawnie wiążące, mają charakter czysto polityczny. Skomentował na stronie.Polski lider zaznaczył, że „obligacje prawne stworzyłyby możliwość znacznych ograniczeń polskiej suwerenności i pozwoliłyby Komisji Europejskiej ingerować w sprawy Prezydenta, Parlamentu, rządu i samorządów”. „To ograniczenie narusza również umowy europejskie” – dodał.

„Wszystkie groźby, o których ostatnio wspominali przywódcy Zjednoczonej Prawicy, są realne, bo regulacja wchodzi w życie bez zmian w konkurencyjnym wystąpieniu” – powiedział minister sprawiedliwości. „Decyzja o przyjęciu regulacji w pakiecie budżetowym bez prawnych ograniczeń bezpieczeństwa jest błędem” – ocenił.

READ  Polimetal drobny z metali szlachetnych spada po ex-dividend

„Zarząd Solidarnej Polki może teraz dyskutować o konsekwencjach decyzji podjętej na szczycie” – zapowiedział Gibneu Geopro.

Umowa otworzy spore pieniądze dla całej UE i Polski. W sumie to 1,8 bln w budżecie na lata 2021-27, z czego Polska jest winna ok. ில்லியன் 160 mld dotacji i pożyczek.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *