Minos Stobiski nie jest już trenerem kobiecej drużyny piłkarskiej

Minos Stobiski nie jest już trenerem kobiecej drużyny piłkarskiej

Minos Stapiaski nie jest już trenerem reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej – powiedział w oświadczeniu dla PZPN. W kwietniu drużyna zagra towarzysko z Węgrami i Szwecją.

Selektor pozostawał do dyspozycji Zarządu PZPN po zakończeniu eliminacji do Mistrzostw Europy bez awansu. Z piłkarzami współpracuje od lipca 2016 roku, zastępując Wojciecha Pacquiao, gdy przegapił szansę na awans do Mistrzostw Europy Polek.

23 lutego Polska przegrała ostatni mecz grupowy eliminacji z Hiszpanią 0: 3. Dopiero zwycięstwo dało im szansę zagrania w play-offach do finału. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie, wyprzedzając Hiszpanów i Seksu, przed Mołdawią i Azerbejdżanem.

„Prowadzi drużynę od ponad czterech lat, zwłaszcza w ostatniej rundzie eliminacyjnej mistrzostw Europy.

Stefiski prowadził w kadrze seniorów w 44 meczach (25 zwycięstw, 7 remisów, 12 porażek).

„Te cztery i pół roku były dla mnie bardzo ciekawym i cennym doświadczeniem. Cieszę się, że mieliśmy tyle wspaniałych, ale dzieje się to również w grze – w chwilach smutnych. trener krótko.

Nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone na następnym posiedzeniu zarządu związku 23 marca.

Polki zmierzą się w towarzyskich meczach z Węgierkami i Szwedkami w kwietniu, po tym jak drużyna bez awansu kwalifikuje się do mistrzostw Europy.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 9 kwietnia w Felkucie. Cztery dni później biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Szwecji na stadionie Widzev Ade.

Autor: Pyotr Kirsis

gir / cegl /

READ  Wielka Chelsea w finale Ligi Mistrzów! Real nie ma szans [WIDEO] Pica Nona

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *