Mieszkańcy Quebecu muszą dokonać znacznych cięć w zużyciu energii elektrycznej: ekspert

Mieszkańcy Quebecu muszą dokonać znacznych cięć w zużyciu energii elektrycznej: ekspert

Quebec pozostaje w tyle, jeśli chodzi o efektywność energetyczną naszych domów, dlatego wzywa się, aby to zmienić.

Mając na dachu 24 panele słoneczne, José Legris jest na dobrej drodze do uniezależnienia się od energii i uważa, że ​​jego dom jest zeroenergetyczny.

Niestety jego sytuacja nie jest normą.

„Ponieważ mamy dużo energii, jest ona tania” – powiedział Pierre-Olivier Pinault, profesor na Uniwersytecie HEC. „Więc zasadniczo konsumujemy, nie zadając sobie pytań”.

Pineau twierdzi, że mieszkańcy Quebecu muszą znacznie ograniczyć spożycie.

„Zużywamy około 200 gigadżuli rocznie na osobę” – powiedział. „W Europie wynosi ona od 100 do 150 gigadżuli na osobę. To około 25 do 50 procent mniej niż nasz poziom konsumpcji w Europie o podobnym standardzie życia”.

Inni również wzywają Quebec do nadania priorytetu efektywności energetycznej.

„Zamiast zwiększać podaż, można zmniejszyć popyt” – powiedział Emanuel Cosgrove, dyrektor organizacji non-profit Eco Home.

Eco Home pomaga uczynić domy bardziej energooszczędnymi. Cosgrove powiedział, że gdyby właściciele domów ograniczyli zużycie energii, Quebec nie musiałby wydawać milionów na budowę nowej infrastruktury energetycznej.

„Chcemy tylko powiedzieć, czy nie moglibyśmy po prostu przyjrzeć się, jakie środki są dla nas najbardziej opłacalne, aby uporać się z szczytowym zużyciem energii i całkowitym zużyciem energii w hrabstwie” – powiedział Cosgrove.

Minister energii Pierre Fitzgibbon skrytykował zwyczaje konsumpcyjne Quebecu, a Hydro Quebec twierdzi, że zużycie energii będzie w dalszym ciągu rosło, co stanowi poważny problem, zwłaszcza w godzinach szczytu.

„Jest od 6 do 9 rano [and] „Pomiędzy 16:00 a 20:00 to koniec dnia, kiedy wszyscy korzystają z prądu w tym samym czasie” – powiedział rzecznik Hydro Quebec Cendrics Bouchard.

Crown Corporation posiada programy motywacyjne mające na celu poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych, a spółka Hydro-Quebec podała, że ​​podwyżka stawek pozostanie na poziomie trzech procent.

READ  Magenta, prywatny pożyczkodawca hipoteczny, wstrzymuje nowe wnioski kredytowe do jesieni

Benno nie uważa tego za wykonalne, biorąc pod uwagę ambitny plan Hydro na rok 2035.

„Nie jest to możliwe, biorąc pod uwagę kwotę inwestycji, jaką Hydro-Quebec chce przeprowadzić” – powiedział. „Nie da się opłacić tej inwestycji trzyprocentowym wzrostem cen nieruchomości mieszkalnych, więc będziemy musieli się zmienić”.

Dodał, że mieszkańcy Quebecu mogą zmniejszyć zużycie energii, prowadząc jednocześnie taki sam styl życia, ponieważ prowincja kontynuuje badania nad sposobami zwiększenia dostaw energii.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *