„Ludzie o tym mówią”: program w programie dla dorosłych poświęconym ADHD zajmuje centralne miejsce – Saskatoon

„Ludzie o tym mówią”: program w programie dla dorosłych poświęconym ADHD zajmuje centralne miejsce – Saskatoon

Spektakl, który ma zostać wystawiony w Saskatoon, przygląda się bliżej zdrowiu psychicznemu i ADHD u dorosłych przez pryzmat osób, u których zdiagnozowano później.

nie mam pojęcia Ma na celu uhonorowanie historii i uwypuklenie zmagań osób neuroróżnorodnych wkraczających w społeczeństwo i system zdrowia psychicznego.

„Ludzie o tym mówią” – powiedział dramaturg i aktor Nathan Coppins. „Ludzie zdają sobie z tego sprawę i my zdajemy sobie sprawę, że w przypadku osób, u których zdiagnozowano dzieci, było wiele osób, które pominęły”.

U Coppinsa zdiagnozowano ADHD o początku w wieku dorosłym, ale postawienie diagnozy zajęło trochę czasu.

W każdą niedzielę wysyłamy do Ciebie e-mailem najnowsze wiadomości zdrowotne i medyczne.

„To nie jest, wiesz, złamana ręka czy coś, na co możesz spojrzeć i powiedzieć: «OK, coś tu jest nie tak». Wszystko dzieje się w twojej głowie”.

Historia ciąg dalszy poniżej reklamy

Coppins dokładnie zapoznał się ze swoją diagnozą i rozmawiał z innymi, którzy przeszli tę samą drogę, pisząc program. „Rozmawiałem z całą grupą ludzi, aby poznać ich doświadczenia w tym zakresie, więc od tego wszystko się zaczęło i potem poszło dalej” – powiedział.

Coppins odkrył, że dzięki swojej pracy nawiązał kontakt z wieloma osobami z ADHD, poszerzając swoją społeczność. Jedną z osób, z którymi rozmawiał, była Christel Harder, która obecnie występuje w produkcji u boku Coppinsa.

„Odbyliśmy cudowną rozmowę o tym, jak wygląda życie przed postawieniem diagnozy, jak wygląda proces diagnozy i jak wygląda życie później, kiedy spojrzysz przez nowy obiektyw, aby zrozumieć swoje życie z ADHD”. Powiedział mocniej.

Spektakl przedstawia życie osób z ADHD za pomocą komedii i oryginalnej muzyki napisanej przez Coppinsa. Mamy nadzieję, że ci, którzy będą świadkami tych samych zmagań, zobaczą siebie na scenie. „Rzadko można to tak dokładnie przedstawić” – powiedział Coppins.

READ  Kirby ma własny panel na Game Developers Conference 2023

Harder podziela te opinie, dodając, że podjęcie tego pierwszego kroku w celu uzyskania pomocy może być przerażające.

„Mam nadzieję, że serial pomoże ludziom nabrać odwagi, aby porozmawiać z kimś o ADHD, jeśli ich zdaniem boryka się z tym problemem”. [with] w ich życiu lub o innych problemach ze zdrowiem psychicznym.

Spektakl odbędzie się w dniach 14-24 marca w The Refinery.

&Copy 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *