Lloyd Austin: Sekretarz Obrony przekazuje swoje obowiązki swojemu zastępcy, gdy ten przebywa w szpitalu

Lloyd Austin: Sekretarz Obrony przekazuje swoje obowiązki swojemu zastępcy, gdy ten przebywa w szpitalu
  • Napisane przez Holly Honderich
  • w Waszyngtonie

Wyjaśnienie wideo,

ZOBACZ: „Źle sobie z tym poradziłem” – przeprasza Lloyd Austin

Pentagon ogłosił, że sekretarz obrony USA Lloyd Austin przekazał swoje obowiązki swojemu zastępcy, gdy ten przebywał w szpitalu z powodu „awaryjnego problemu z pęcherzem”.

Pan Austin, lat 70, przebywa na oddziale intensywnej terapii w Narodowym Wojskowym Centrum Medycznym Waltera Reeda w Wirginii.

Służby poinformowały, że nie jest jeszcze jasne, jak długo pozostanie w szpitalu.

Minister obrony był przedmiotem kontroli za nieujawnienie diagnozy raka prostaty oraz pobytu w szpitalu w grudniu i styczniu.

W niedzielne popołudnie Pentagon wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że Austin został przekazany Walterowi Reedowi na leczenie, i dodał, że powiadomiono Biały Dom i wyższych urzędników obrony.

Kilka godzin później, około 16:55 czasu lokalnego (21:55 GMT), Pentagon wydał drugie oświadczenie, w którym stwierdził, że Austin „przeniósł obowiązki i obowiązki biura” na zastępcę sekretarza obrony Kathleen Hicks.

Później w niedzielę szpital przekazał aktualizację, w której poinformował, że po badaniu sekretarka została przyjęta na oddział intensywnej terapii „w celu zapewnienia opieki wspomagającej i ścisłego monitorowania”.

Lekarze orzekli, że problemy z pęcherzem nie będą miały wpływu na „oczekiwany pełny powrót do zdrowia” Austina po tym, jak w grudniu zdiagnozowano u niego raka prostaty. „Prognozy dotyczące jego raka pozostają doskonałe”.

Austin miał w tym tygodniu udać się do Brukseli, aby wziąć udział w środowym spotkaniu dotyczącym trwającej wojny na Ukrainie. Nie jest jeszcze jasne, czy pobyt w szpitalu pokrzyżuje te plany.

Pod koniec ubiegłego roku pan Austin przeszedł operację w ramach leczenia raka.

Do szpitala został ponownie przyjęty w Nowy Rok z powodu silnych bólów nogi, biodra i brzucha, spowodowanych powikłaniami związanymi z zabiegiem. Badania wykazały infekcję dróg moczowych i chłopiec przebywał w szpitalu ponad dwa tygodnie.

Wyżsi urzędnicy obrony i administracji Bidena dowiedzieli się, że Austin był poważnie chory dopiero trzy dni po ponownym przyjęciu do szpitala w styczniu.

Podczas zeszłotygodniowej konferencji prasowej Austin powiedział, że nigdy nie nakazał nikomu ze swojego personelu ukrywać czasu spędzonego w szpitalu przed Białym Domem i opinią publiczną, ale nie odpowiedział na pytania, czy personel działał poza jego poleceniami.

Sekretarz obrony wyraził jednak „głęboko żałuje”, że nie powiadomił o tym należycie i osobiście przeprosił prezydenta Joe Bidena.

„Nie poradziłem sobie z tym dobrze” – powiedział. „Powinienem był powiedzieć prezydentowi o mojej diagnozie raka”.

Sekretarz Obrony znajduje się tuż pod Prezydentem w hierarchii dowodzenia armii amerykańskiej i jest uważany za jednego z najważniejszych członków gabinetu.

Incydent wzbudził obawy dotyczące przejrzystości i bezpieczeństwa i doprowadził do trzech odrębnych dochodzeń w sprawie sposobu, w jaki pan Austin radził sobie z chorobą i pobytem w szpitalu. Niektórzy prominentni Republikanie wzywali do usunięcia Austina ze stanowiska.

Prezydent Biden stanął po stronie Austina, mówiąc, że pozostaje pewny przywództwa swojego sekretarza, ale dodał, że nieujawnianie ciężkości jego choroby jest „nieoptymalne”.

Pod koniec tego miesiąca ma złożyć przed Kongresem zeznania w związku z niepowiadomieniem przywódców rządów.

Austin, emerytowany czterogwiazdkowy generał, został w 2020 roku pierwszym afroamerykańskim sekretarzem obrony.

READ  Niezamierzone konsekwencje planu awaryjnego UE w zakresie energetyki

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *