Ukraina przeprowadza atak powietrzny na port Teodozja na Krymie

Ukraina przeprowadziła atak powietrzny na miasto Feodosia na Krymie, poinformował we wtorek dowódca Ukraińskich Sił Powietrznych po tym, jak mianowany przez Rosję gubernator Krymu oznajmił, że atak doprowadził do pożaru w części portowej miasta.

Dowódca ukraińskich sił powietrznych Mykoła Oleszczuk powiedział w aplikacji komunikacyjnej Telegram, nie podając żadnych dowodów, że w wyniku ataku zniszczony został duży rosyjski okręt wojenny, okręt desantowy Nowoczerkassk.

„A flota w Rosji jest coraz mniejsza! Dzięki pilotom Sił Powietrznych i wszystkim osobom zaangażowanym w tę dekoracyjną pracę! – powiedział Oleschuk.

Raportu nie można było niezależnie zweryfikować, a Rosja nie udzieliła natychmiastowego komentarza.

Zarówno Rosja, jak i Ukraina często przeceniały straty, jakie sobie wyrządziły w czasie 22-miesięcznej wojny, nie doceniając jednocześnie strat w ludziach i sprzęcie.

Wcześniej we wtorek Siergiej Aksyonow, mianowany przez Rosję gubernator Krymu, powiedział, że ukraiński atak doprowadził do pożaru w części portowej miasta i został natychmiast opanowany.

„Wszystkie odpowiednie służby ratunkowe są na miejscu” – powiedział Aksjonow za pośrednictwem Telegramu. „Mieszkańcy kilku domów zostaną ewakuowani”.

Materiał opublikowany przez kilka rosyjskich agencji informacyjnych w aplikacji Telegram pokazał silne eksplozje i pożary nad terenem portu.

Rosja zaanektowała Krym od Ukrainy w ramach powszechnie potępianego posunięcia w 2014 r.

READ  Mężczyzna, który zaatakował sędziego w Las Vegas podczas ogłaszania wyroku, został oskarżony przez wielką ławę przysięgłych o usiłowanie morderstwa

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *