Liz Cheney ostrzega, że ​​partia jest „niebezpieczna”, a Stefanic wezwał Partię Republikańską do dalszych działań

Myślę, że to bardzo niebezpieczne. Myślę, że musimy zdać sobie sprawę, jak szybko rzeczy mogą się rozpaść. Musimy zdać sobie sprawę, co to znaczy, że naród ma byłego prezydenta, który nie abdykował, który nadal sugeruje, że nasz system wyborczy nie może , Cheney powiedział ABC News, kiedy zapytano go, co to znaczy, że Stephanic, który miał poparcie Trumpa, został wybrany, aby ją zastąpić.

Po tym, jak naciskano, czy oznacza to awans Stephanica na przywództwo, może oznaczać, że wydarzenia z 6 stycznia mogą się powtórzyć, Cheney powiedział: „Myślę, że nie ma wątpliwości. Widzieliśmy teraz konsekwencje. Widzieliśmy, jak przygotowany był prezydent Trump. Widzieliśmy nie tylko jego prowokację do ataku, ale także odmowę wysłania pomocy w razie potrzeby ”.

Cheney, najwyraźniej zachęcona decyzją Izby Reprezentantów o ukaraniu jej za wielokrotne opisywanie kłamstw związanych z wyborem Trumpa i jej roli w podżeganiu do śmiercionośnego powstania Kapitolu, wskazała w niedzielę, że będzie nadal naciskać na swoich kolegów, aby zajęli wyraźne stanowisko w sprawie kierunek imprezy. za Pogłębienie rozłamu w Partii Republikańskiej. Ale czołowi republikanie, którzy chcą zdobyć większość w Kongresie w przyszłorocznych wyborach w połowie kadencji, nie złagodzili obrony wpływu byłego prezydenta na politykę partyjną.

W niedzielnym wywiadzie dla Fox News oskarżyła McCarthy’ego i Stephanica o zmowę w kłamstwach wyborczych byłego prezydenta.

Ale w osobnym wywiadzie dla sieci Stephanic zaatakował swojego poprzednika, mówiąc, że Cheney „patrzy wstecz, a Republikanie nie mogą się doczekać”. Kongresman z Nowego Jorku powiedział, że Trump był „ważnym głosem Partii Republikańskiej”.

„Krytykuje partię. Jest liderem Partii Republikańskiej” – powiedziała. „Wyborcy identyfikują przywódcę Partii Republikańskiej i nadal oczekują, że prezydent Trump go zobaczy, a on będzie ważną częścią nas, aby wygrać powrót do Izby Reprezentantów w 2022 r.”.

READ  W ONZ Amal Clooney lobbuje za sprawiedliwością za zbrodnie wojenne na Ukrainie

Rozłam w partii został zademonstrowany w niedzielnych wywiadach pojedynkowych z republikaninem Danem Crenshawem, republikaninem z Teksasu, broniącym decyzji klubu o usunięciu Cheneya ze stanowiska i argumentując, że nadszedł czas, aby przejść do otaczającego go dramatu.

„Możemy dalej toczyć tę bitwę, jeśli chcemy, ale jaki jest cel i jaki jest wynik, kiedy naprawdę musimy porozmawiać o rzeczach, na których naprawdę zależy Amerykanom” – powiedział Crenshaw dla NBC News.

Ale jego kolega, republikański rep. Adam Kinzinger z Illinois, powiedział tej samej sieci w niedzielnym wywiadzie, że Partia Republikańska nie może wyjść poza wybory w 2020 roku i powstanie na Kapitolu, dopóki Trump nadal będzie wysuwać fałszywe zarzuty oszustwa wyborczego i kontynuował republikański przywództwo. Aby to włączyć.

Nie możesz powiedzieć, że Trump jest liderem, a potem powiedzieć: „Musimy iść dalej”. Kinsinger, adwokat Cheney, powiedziała, że ​​„po prostu odpowiadała na pytania, że ​​wybory nie zostały skradzione”. Chciałabym iść do przodu.

Tymczasem gubernator Maryland Larry Hogan, umiarkowany republikanin, powiedział Danie Bash w niedzielnym programie State of the Union, że jego partia popełniła błąd, ukarając Cheneya w zeszłym tygodniu.

„Powiedziałem, że to czteroletnia bitwa o ducha republikanów. W przyszłym roku w 2022 roku zbliżają się kolejne wybory. Wiesz, myślę, że to był błąd. Liz Cheney jest silną konserwatystką i powiedział:„ Republikanin… … i zganił kogoś i usunął go ze stanowiska kierowniczego. „Jest szalony”.

Aaron Bailey, Nicky Robertson i Daniela Diaz z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *