Lekarze wyjaśniają, jak uniknąć poparzenia siatkówki podczas zaćmienia słońca

Lekarze wyjaśniają, jak uniknąć poparzenia siatkówki podczas zaćmienia słońca

PITTSBURGH (KDKA) — Niecałe trzy tygodnie dzielą nas od… Zaćmienie Słońca.

Jednak bezpośrednie działanie promieni słonecznych wiąże się z ryzykiem dla wzroku, dlatego dr Ellen Potts pragnie, aby Twoje oczy pozostały zdrowe.

„Tak jak nie wpatrywałbyś się w słońce w normalny dzień, tak nie wpatrywałbyś się w słońce podczas zaćmienia” – powiedziała dr Potts, dyrektor Wydziału Optometrii i dyrektor programu rezydentury w UPMC Vision Institute. „Nadal wychodzą promienie, które są bardzo szkodliwe”.

Megan Schiller z KDKA-TV rozmawiała z doktorem Pottsem na temat Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oczu Na nowym balkonie na dachu instytutu.

Kiedy zaćmienie nastąpi za mniej niż 20 dni, dr Potts zaleca, aby ludzie nosili okulary ISO przez cały czas zaćmienia i powstrzymywali się od zdejmowania ich po zapadnięciu zmroku.

„Nie ryzykowałabym. Nie ryzykowałabym nawet w przypadku dzieci. W przypadku dzieci w ogóle nie ryzykowałabym nawet używania soczewek. Istnieje możliwość, że będą się rozglądać wokół obiektywu” – powiedziała.

Dla dzieci spróbuj zrobić Przeglądarka otworkowa do zaćmienia słońca.

„Są w stanie zobaczyć słońce i jego sylwetkę na kartce papieru, bez patrzenia bezpośrednio na słońce” – powiedziała dr Potts.

Ale jeśli patrzysz bezpośrednio w słońce bez nowiutkich okularów ISO, dr Potts twierdzi, że podejmujesz ryzyko Spal swoją siatkówkęco pozostawi uszkodzoną, zamazaną plamkę na środku oka.

„Naprawdę trudno powiedzieć pacjentowi, że jest to choroba, na którą tak naprawdę nie mamy żadnego sprawdzonego sposobu leczenia” – stwierdziła dr Potts. „I nie możemy powiedzieć, że będzie lepiej”.

Erie to jedno z miejsc na ścieżce totalności z najlepszym widokiem. Policja stanowa podała, że ​​przygotowuje się na przyjęcie nawet 250 000 gości.

Policja podała, że ​​spodziewa się, że największe tłumy będą w Parku Stanowym Presque Isle, w Erie i w każdym miejscu nad jeziorem Erie.

READ  Star Rail wkrótce pojawi się na PlayStation — PlayStation.Blog

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *