Kradzież samochodu: Policja w Ottawie dzieli się wskazówkami, jak zapobiec kradzieży samochodu

Kradzież samochodu: Policja w Ottawie dzieli się wskazówkami, jak zapobiec kradzieży samochodu

Wzrost kradzieży samochodów stał się w stolicy nową rzeczywistością, gdyż od początku roku średnia kradzieży samochodów sięga sześć razy dziennie.

Oto, co policja chce, abyś zrobił, aby zapobiec kradzieży samochodu, a jednocześnie stawić czoła wyzwaniu:

 • Zaparkuj samochód w garażu, jeśli jest dostępny.
 • Zarezerwuj samochód ściśle naprzeciw drugiemu, mniej wymagającemu samochodowi.
 • Jeśli nie masz garażu ani drugiego pojazdu, jedną z najbardziej niezawodnych technik jest zainstalowanie nieoryginalnego immobilizera i systemu alarmowego.
 • Zainstaluj urządzenia śledzące z rynku wtórnego lub urządzenia „GPS” – wiele z nich ma możliwość „ogrodzenia samochodu”, aby powiadomić smartfona właściciela, jeśli samochód opuści wyznaczony obszar.
 • Jeśli korzystasz z Air Tag, pamiętaj, że jeśli złodziej ma telefon Apple, poinformuje go, że samochód jest śledzony. Spróbuj więc ukryć je w samochodzie.
 • Jeśli znajdziesz w samochodzie identyfikator Air Tag lub otrzymasz na smartfonie wiadomość, że jesteś śledzony, skontaktuj się z policją.
 • Zamontuj blokadę portu modułu sterującego silnika.
 • Zainstaluj w domu światła wykrywające ruch i zewnętrzne kamery bezpieczeństwa, ponieważ mogą one działać odstraszająco.
 • Należy pamiętać, że w przypadku kradzieży samochodu złodzieje wracają, aby ukraść pojazd zastępczy.
 • Użyj blokady kierownicy, aby odstraszyć złodziei (pamiętaj, że mogą przeciąć kierownicę, aby ją usunąć); Działa najlepiej w połączeniu z dodatkowym zabezpieczeniem przed kradzieżą, które może być niewidoczne dla złodzieja.
 • Straż sąsiedzka jest nadal najlepszą obroną. Wszelkie podejrzane działania należy natychmiast zgłaszać policji pod numerem 613-236-1222. Zadzwoń pod numer 9-1-1, aby zgłosić trwające przestępstwo.


W jakich miejscach najczęściej zdarzają się kradzieże samochodów w Ottawie?

Statystyki na mapie przestępczości policji w Ottawie pokazują, że od 1 stycznia w Ottawie zgłoszono kradzież 221 pojazdów, a policja jako główne miejsca kradzieży pojazdów w stolicy podaje dzielnice Gulf i River Ward. W ciągu ostatnich siedmiu dni skradziono ponad 45 pojazdów.

Mapa przestępczości pokazuje, że w ciągu pierwszych sześciu tygodni roku ze wszystkich 24 wydziałów w Ottawie co najmniej jeden pojazd został skradziony.

Bay Ward odnotowuje największą liczbę zgłoszonych kradzieży pojazdów – jak dotąd w 2024 r. odnotowano 23 kradzieże pojazdów. W River Ward miało miejsce 18 kradzieży pojazdów, 17 kradzieży w Rideau-Vanier, 16 kradzieży pojazdów w Gloucester-Southgate i 15 zgłoszono jako skradzione w Beacon Hill Surville.

Zgłoszono kradzież co najmniej 10 pojazdów w dzielnicach Orlean East-Cumberland, Orleans West-Ennis, Barrhaven West, Rideau-Rockcliff, Somerset i Alta Vista.

Rząd federalny twierdzi, że rocznie w Kanadzie kradzionych jest około 90 000 pojazdów, co powoduje koszty dla ubezpieczających i kanadyjskich podatników wynoszące około 1 miliarda dolarów. Rząd twierdzi, że większość skradzionych samochodów przeznaczona jest dla Afryki i Bliskiego Wschodu. W czwartek była gospodarzem jednodniowego szczytu, którego celem było omówienie sposobów zwalczania kradzieży pojazdów w całym kraju.

Policja w Ottawie podała, że ​​w 2023 r. zgłoszono kradzież 1854 pojazdów, w porównaniu z 1289 pojazdów w 2022 r.


Z plikami Josha Pringle’a z CTV News Ottawa i The Canadian Press

READ  Dlaczego handlowcy ropy ostrzegają przed kupowaniem ropy naftowej?

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *