Tuska czeka wielka walka o uchylenie polskiego zakazu aborcji – POLITICO

Tuska czeka wielka walka o uchylenie polskiego zakazu aborcji – POLITICO

Szymon Hołownia, marszałek izby niższej parlamentu i szef „Polska 2050”, zaproponował, aby parlament w specjalnej komisji realizował wszystkie propozycje koalicji rządzącej. Holownia, katoliczka, była publicystka i gospodarz telewizyjnego teleturnieju, powiedziała, że ​​grupa może wypracować wspólne przemówienie, zanim przejdzie do drugiego czytania w parlamencie.

Biorąc jednak pod uwagę stanowisko zezwalające obywatelom na podjęcie decyzji w referendum, może to być trudne zadanie. To już rodzi frustrację w rządzie.

Setki tysięcy ludzi wyszło na ulice w proteście, a zakaz trwale ograniczył poparcie dla PiS Seana Gallupa/Getty Images

„Moja partia i lewica popierają liberalizację prawa aborcyjnego i dekryminalizację życia wspomaganego. Wiem też, że wiele parlamentarzystów z Trzeciej Drogi jest tego samego zdania, dlatego będziemy działać w przypadku niezdecydowanych” – powiedziała posłanka Sojuszu Obywatelskiego Monica Rosa, która przewodzi pracom swojej partii nad tą propozycją.

Ze swojej strony, Dusk powiedział Pod koniec stycznia będzie próbował przekonać liderów Trzeciej Drogi, aby „zrobili odważny krok naprzód”.

Czas jest wszystkim

Ustawodawcom dążącym do przywrócenia dostępu do aborcji wyznaczono termin przyszłorocznych wyborów prezydenckich, które kończą kadencję powiązanego z PiS urzędującego Andrzeja Dudy, zagorzałego przeciwnika poluzowania przepisów aborcyjnych.

„Mamy rok do objęcia władzy przez nowego prezydenta, a teraz nadszedł czas, aby zmienić nasze myślenie” – powiedziała Rosa. Od wyroku z 2020 r. zmieniło się postrzeganie tej kwestii, co doprowadziło do wielu tragedii. Życie kobiet, które nie mogą dokonać aborcji.

READ  Tajemniczy „wir oceaniczny” u wybrzeży Polski ma zaskakujące wyjaśnienie

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *