Korona wirus. O północy rozpoczyna się rejestracja na szczepienia dla 30-latków

 • 20 kwietnia został zaprezentowany nowy harmonogram szczepień COVID-19. Według niego rejestracja 30-latka na szczepienia jest już możliwa w środę
 • Rejestracja osób w wieku od 18 do 29 lat, które wypełniły formularz wniosku o szczepienie, rozpocznie się 4 maja, od stycznia do marca.
 • Osoby upoważnione do rejestracji mogą zarejestrować się na cztery sposoby – telefonicznie, smsem, formularzem na stronie pacjent.co.pl lub poprzez kontakt z ośrodkiem szczepień
 • Więcej podobnych informacji można znaleźć na stronie głównej Onet.pl.

Po północy rejestracja przez stronę patient.co.pl była bardzo trudna. Niektórzy nie mogli zalogować się na swoje konto pacjenta. Dopiero po kilku próbach było to możliwe.

Podobne sytuacje miały miejsce w przeszłości, kiedy wdrażanie subskrypcji dla dużej grupy powodowało problemy techniczne w witrynach rządowych.

Od wtorku do środy w nocy szansa rejestracji na szczepionkę przeciwko wirusowi koronowemu otworzyła się na około 400 tys. Osoby w wieku 30-39 lat deklarowały, że zaszczepią się według własnego wyboru w styczniu. Rząd nie powiedział wówczas, że takie zawiadomienie będzie miało dostęp do wcześniejszych zapisów.

Rejestracja wszystkich osób urodzonych w latach 1978-1979 rozpoczęła się o północy.

Narodowy Program Szczepień Zapewnia szczepionki o wysokiej opcji dla osób powyżej 18 roku życia. Wiek. Mike Duorsic, prezes premiera, zapowiada wprowadzenie ograniczeń przyspieszających szczepienia, które „pozwalają osobom powyżej 18 roku życia na stosowanie szczepionki, jeśli istnieje ryzyko niestosowania szczepionki”. 20 kwietnia został zaprezentowany nowy harmonogram szczepień COVID-19.

READ  Indie tymczasowo przeniosły swoją ambasadę na Ukrainie do Polski

Wirus koronowy w Polsce. Nowy harmonogram szczepień

 • Kwi. Ludzie
 • Rejestracja osób w wieku od 18 do 29 lat, które wypełniły formularz wniosku o szczepienie, rozpocznie się 4 maja, od stycznia do marca.

Dla innych, którzy chcą się zaszczepić, zaplanowano następujące daty rozpoczęcia rejestracji:

 • 27 kwietnia, wtorek – urodzony 1976-1977,
 • Środa, 28 kwietnia – urodzony 1978-1979,
 • Czwartek, 29 kwietnia – urodzony w latach 1980-1981,
 • 30 kwietnia, piątek – 1982-1983,
 • 1 maja, sobota – 1984-1985,
 • Poniedziałek 3 maja 1986-1987,
 • 4 maja, wtorek – 1988-1989,
 • Środa, 5 maja – 1990-1991,
 • Czwartek, 6 maja – 1992-1993,
 • Piątek, 7 maja – 1994-1996,
 • Sobota, 8 maja – 1997-1999,
 • Niedziela, 9 maja – 2000-2003

Jak zarejestrować się na szczepionkę COVID-19?

Uczestnicy mogą zarejestrować się na cztery sposoby.

1. Zadzwoń pod bezpłatny numer 989

Możesz zarejestrować się lub ktoś bliski Twojej rodziny może to zrobić za Ciebie. Do rejestracji potrzebny jest numer PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców lub dziadków. Wystarczy mieć numer PESEL ukochanej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, otrzymasz SMS-a na telefon komórkowy z potwierdzeniem terminu szczepień. Podczas rejestracji otrzymasz datę i miejsce szczepienia.

READ  Polak Kwiatkowski wygrywa 13. etap Tour de France, Wingegard utrzymuje prowadzenie

2. Wyślij SMS-a o treści „SzczepimySie” pod numer 880 333 333,

Wysyłając wiadomość SMS, zostaniesz połączony z komputerem, który poprowadzi Cię przez proces rejestracji krok po kroku. Najpierw zostaniesz poproszony o podanie numeru PESEL, a następnie kodu pocztowego. System rejestracji zasugeruje następną bezpłatną datę szczepienia w miejscu bliższym miejscu Twojego zamieszkania. Jeśli masz problem z datą, możesz wybrać inną datę. Po rejestracji – na dzień przed planowanym szczepieniem – otrzymasz SMS-a z przypomnieniem o terminie i miejscu szczepień.

Ważny! Jeśli w systemie rejestracyjnym nie ma wolnego terminu, infolinia oddzwoni do każdego, kto wyśle ​​SMS-a, gdy zaczną się nowe terminy szczepień.

3. E-zarejestruj się na stronie głównej pacjenta.co.pl – Zostaniesz zalogowany za pomocą karty identyfikacyjnej z wiarygodnym profilem lub warstwą elektroniczną (tzw. E-proof).

Po zalogowaniu system zasugeruje pięć terminów dostępnych w ośrodkach szczepień znajdujących się najbliżej Twojego adresu. Jeśli wystąpi trudna data lub miejsce szczepienia, masz możliwość wprowadzenia zmiany. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wybierzesz dogodny termin oraz lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu.

W przypadku braku wiarygodnego profilu, aby zarejestrować się na szczepionkę, należy skontaktować się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.

4. Skontaktuj się z centrum szczepień – najlepiej telefonicznie.

READ  Polska i Korea Południowa planują wkrótce przeprowadzić w Polsce wspólne ćwiczenia wojskowe

Numery punktów szczepień znajdziesz na gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że stanie w kolejce do osobistej wizyty w centrum szczepień naraża Cię na bezpośrednie ryzyko infekcji. Dlatego najlepiej jest zarejestrować się zdalnie.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *