Van der Leyen o skandalu związanym z krzesłem podczas wizyty w Turcji. „Stało się to, ponieważ byłam dziewczyną” Wiadomości ze świata

W kwietniu odbyło się spotkanie w Ankarze Prezydent Recep Tayyip Erdogan z Turcji z przewodniczącym Rady Europejskiej Charles Michael Oraz Ursula van der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej. Podczas uroczystego przyjęcia przywódców UE Michael i Erdogan siedzieli na pozłacanych krzesłach na środku pokoju. Jednak Ursuli van der Leyen „zabrakło” dodatkowego krzesła. Zdezorientowany szef Komisji Europejskiej zajął miejsce na bocznym łóżku, twarzą do tureckiego szefa MSZ.

Incydent wywołał skandal dyplomatyczny, który wkrótce nazwano „Sofagate”. Komentatorzy zwracali uwagę nie tylko na niewłaściwe zachowanie strony tureckiej, ale także na brak reakcji Charlesa Michela. Ignorując zniewagę pod adresem przewodniczącej Rady Europejskiej Ursuli van der Leyen, kontynuował spotkanie z tureckim przywódcą.

Obejrzyj wideo
Geopro przeciwko reformie KPO i OFE. Seminyak: Mamy do czynienia z polityką, nie rzeczami ważnymi

Van der Leyen przerywa ciszę podróży do Turcji. „Czułem się zraniony i samotny”

W przemówieniu w Parlamencie Europejskim w poniedziałek Ursula van der Leyen po Pewnego razu Najpierw Ankara odnosi się do incydentu. Polityk podkreślił, że w umowach europejskich nie może znaleźć przesłanki, która nałożyłaby na przewodniczącego Komisji Europejskiej gorsze traktowanie niż przewodniczącego Rady Europejskiej.

Zaśpiewali piosenkę o pożegnaniu. Kilka tygodni później ich statek zatonął

– Muszę więc powiedzieć, że stało się to, ponieważ jestem kobietą. Czy stałoby się to, gdybym miał na sobie garnitur i krawat? Na zdjęciach z poprzednich spotkań (edycja liderów UE w Turcji) nie widziałem braku krzeseł. Ale z drugiej strony nie widzę na tych zdjęciach żadnych kobiet – powiedział.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej zwróciła się bezpośrednio do kobiet Parlament Europejski. „Mam nadzieję, że wiesz, jak się czułem.” Jako kobieta i jako Europejka czułam ból i samotność. Nie chodzi o układ ani protokół siedzeń. Dociera do sedna tego, kim jesteśmy, do wartości, które reprezentuje nasz związek, i pokazuje, jak daleko jeszcze musimy się posunąć, aby kobiety były traktowane równo. Zawsze i wszędzie – dodał.

READ  Ukraina wyrzucona z Eurobasketu; Markkanen zdobył 43 runy dla Finlandii

Przewodniczący Rady Europy przeprasza za swoje zachowanie

Po incydencie w Ankarze Charles Michael przeprosił za swoje zachowanie i powiedział, że jest mu przykro. Nie zareagował na zniewagę, jaką okazano Van der Lionowi, ponieważ nie chciał wywołać skandalu i nie chciał gonić za długą dyplomatyczną posadą w Turcji. Charles Michael, mówił wcześniej posami Parlament Europejski dodał, że chciałby wykorzystać debatę nad incydentem w Ankarze do wzmocnienia wysiłków UE na rzecz równości płci.

RezkievichIslandia. Pierwsza próba w tym kraju polegająca na zabiciu trzech osób. Biegun był naładowany

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *