Knoblauch z Oilers próbuje znaleźć szansę dla „niewykorzystanego” Evandera Kane’a – Sportsnet.ca

Knoblauch z Oilers próbuje znaleźć szansę dla „niewykorzystanego” Evandera Kane’a – Sportsnet.ca

MONTREAL – Problemy z trenerem nigdy całkowicie nie znikają, nawet jeśli twój zespół ma rekordową passę dziewięciu meczów z rzędu, jak ma to miejsce w przypadku drużyny Edmonton Oilers Chrisa Knoblaucha.

Na jego passę złożyły się aż trzy porażki w ostatnich 20 meczach Edmonton Oilers, ale nawet Knoblauch zdaje sobie sprawę, że zmarnował zawodnika wartego 5,1 miliona dolarów na stratę Evandera Kane’a w trzeciej linii.

Gdy Oilers przybędą do Montrealu na Hockey Night w Kanadzie w sobotę, jest to kwestia, która trafia na listę priorytetów Knoblaucha, gdy druga drużyna złożona z Leona Draisaitla, Ryana McLeoda i Warrena Foegele zaczyna się uspokajać.

„Jeśli chodzi o kwestie, niestety mecz nie był identyczny z sytuacją, w jakiej znajdował się on (Kane)” – powiedział Knoblauch. „Linie działają. (Wygrywamy). Jego czas na lodzie trochę się skrócił, biorąc pod uwagę, że gra na drugiej potędze, a oni nie dostają zbyt dużo czasu i nie zabija już (rzuty karne). A teraz jest na trzeciej linii…

„Tak, obecnie jest on w niewystarczającym stopniu wykorzystywany”.

Kane był najlepszym napastnikiem Edmonton w pierwszych 15 meczach, kiedy drużyna wkopywała się w dołek, z którego już prawie się wydostała. Potem doznał kontuzji, a kiedy zespół znalazł zwycięskie zgranie, znalazł się poza czołową szóstką.

Czasami tak bywa.

„Graliśmy świetnie. „Wróciliśmy do miejsca, w którym wyobrażaliśmy sobie siebie na początku roku – po sezonie” – powiedział Kane, kiedy usiedliśmy z nim przed zwycięstwem w dogrywce w Detroit. „Prawdopodobnie wrócimy do gry pierwszej trójki (na Pacyfiku), czyli tam, gdzie naszym zdaniem należymy. Wygraliśmy 16 z ostatnich 19 meczów. A więc wszystko się toczy.

Ale…

Kiedy masz 30-bramkowego zawodnika grającego na linii z przebiegłym Derrickiem Ryanem, naturalnym środkowym czwartej linii i ofensywną czarną dziurą, jaką jest Connor Brown (tylko trzy asysty w 31 meczach), można śmiało powiedzieć, że Twoja inwestycja jest marnować się.

READ  „To brak szacunku, nie zrozumiałbym tego”.

Kane zdobył punkty zaledwie w trzech z ostatnich 16 meczów (3-1-4). We wtorek w Chicago rozegrał najniższy w sezonie wynik 13:23, a w Detroit spędził 15:27 minut. Jego linia zanotowała pechowy wynik -2 po dwóch głupich bramkach zdobytych przez Detroit – interwencji bramkarza i odbiciu łyżwy Darnella Nurse – ale potem Kane był bliski zdobycia zwycięzcy meczu na 12 sekund przed końcem, ale gra została (słusznie) rozstrzygnięta podanie ręką Rayyana.

W tym roku strzelił 14 goli i 24 punkty w 37 meczach, nadal utrzymując 30-bramkową przewagę, mimo że spadł do dolnej szóstki.

[brightcove videoID=6343759731112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

„Oczywiście nie dostanę takich samych szans, jakie miałem w pierwszej części sezonu. Myślę, że to na pewno ma znaczenie. To nie pomoże niczyjej produkcji” – powiedział Kane. „Kiedy tak naprawdę nie grasz na grę w przewadze i nie zabijam rzutów karnych”. Od tej chwili możliwości są ograniczone. Muszę po prostu spróbować jak najlepiej wykorzystać to, co dostaję.

Z pewnością jako weteran rozegrany w 890 meczach NHL już przez to przechodził?

„Nie” – powiedział Ken. „Szczerze mówiąc, nigdy w swojej karierze nie miałem takich możliwości, nawet na pierwszym roku.

Naciśnij Kena, a on będzie wiedział, że to nie jest odpowiedni moment.

„Dla mnie teraz mniej znaczy więcej – co wychodzi z moich ust” – powiedział ze śmiechem.

Tak. Jeśli on tego nie powie, zrobimy to.

W drużynie, która potrzebuje każdej grama fizyczności, pogrzebanie gościa z 30 trafieniami, który prowadzi zespół pod względem trafień, prawdopodobnie nie jest najlepszą strategią. Knoblauch doskonale o tym wie.

„Bez wątpienia” – stwierdził trener. „Widziałem to trochę, kiedy tu przybyłem, przez pierwsze dwa lub trzy tygodnie. Był prawdopodobnie naszym najlepszym zawodnikiem. Był fizyczny, dobry w defensywie, po prostu nadawał ton grze. Potem niestety pojawiły się pewne problemy z jego zdrowiem.”

READ  Ulubiona powtórka lawin jako mistrzowie pucharu w plebiscycie graczy NHL

„Zmagał się z kontuzjami, opuścił treningi, jego gra nie wyglądała tak, jak powinna. Jest oczywiście bardzo dobrym hokeistą i bardzo na niego liczymy. W tej chwili nie gra najlepiej, jak potrafi”. Ale jego stan się poprawia, więc się poprawia”.

Do tego samego stosu możesz dodać Sama Gagnera, jako produktywnego zawodnika, który stracił pracę z powodu kontuzji. Teraz nie może wrócić do składu.

Poznając Knoblaucha i jego styl trenerski, widzimy trenera, który konsekwentnie kieruje się mottem „Nigdy nie zmieniaj zwycięskiego składu”. Trzeba powiedzieć: on wygrywa i za to płacą trenerowi.

Ale to dopiero styczeń, a (walenie w drewno) Oilers pozostają zdrowi jako zespół.

Kurczę, Filip Broberg nie potrafi nawet oddać strzału drużynie defensywnej, która do tej pory przegrała tylko trzyosobowy mecz z powodu kontuzji.

Trener będzie więc musiał to rozgryźć, jeśli fizyczna natura tego sportu go nie rozumie.

Z czterema golami i dziewięcioma punktami w 18 meczach Gagner zasługuje na miejsce w składzie przed kilkoma graczami. Włącznie z Brownem, którego dobra robota w wykonywaniu rzutów karnych to obecnie jedyna rzecz dzieląca go od loży prasowej.

I Kena? Ken Holland pozyskał 30-go gola, aby uhonorować jedną ze swoich elitarnych pozycji, a jednocześnie chronić przed muchami.

Żadnego z tych celów nie uda się osiągnąć po 14 minutach gry na lodzie na trzeciej linii.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *