Cypress-Johnson z Rochester pamięta

Cypress-Johnson z Rochester pamięta

Zespół Buffalo Sabres ogłosił w sobotę, że z drużyny Rochester Americans odwołano obrońcę Riana Johnsona. Obrońca Mattias Samuelsson został przeniesiony do kontuzjowanej rezerwy.

Samuelson opuścił piątkowy mecz z Filadelfią z powodu kontuzji dolnej części ciała, po tym jak w pierwszej kwarcie grał na czterech zmianach. Sabres zagrają z Maple Leafs w sobotę o 19:00, a spotkanie trenera Don Granato z mediami zaplanowano na 17:30.

(Aktualizacja o 17:45) – Granato ogłosił, że Johnson zadebiutuje w NHL przeciwko Maple Leafs. Sabres otrzymały dobre wieści w sprawie kontuzji Samuelssona i nie spodziewają się, że będzie pauzował przez dłuższy czas, ale z powodu kontuzji będzie pauzował przez co najmniej siedem dni.

Johnson, wybrany przez Sabres w pierwszej rundzie draftu w 2019 roku, swój podstawowy kontrakt podpisał z tą organizacją w maju, po czteroletniej karierze na Uniwersytecie w Minnesocie. Był jednym z ostatnich zawodników wysłanych do Rochester przed sezonem zasadniczym, co świadczy o jego dobrych występach na obozach przygotowawczych.

23-latek rozegrał pięć meczów przedsezonowych i był chwalony za umiejętność wprowadzania poprawek.

„Bardzo szybko zaadaptował się do sposobu, w jaki chcemy grać systemowo, do sposobu, w jaki chcemy grać jako para D” – powiedział Granato na początku października. „To było naprawdę imponujące widzieć to w nim”.

Johnson zanotował cztery asysty w dziewięciu meczach z Rochesterem i zremisował z drużyną Rochester na drugim miejscu w AHL wśród debiutantów obrońców, za kolegą z drużyny Nikitą Novikovem.

READ  Alphonso Davies, Kanada zbiera się w Edmonton z „szacunkiem” na linii

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *