Cypress-Johnson z Rochester pamięta

Cypress-Johnson z Rochester pamięta

Zespół Buffalo Sabres ogłosił w sobotę, że z drużyny Rochester Americans odwołano obrońcę Riana Johnsona. Obrońca Mattias Samuelsson został przeniesiony do kontuzjowanej rezerwy.

Samuelson opuścił piątkowy mecz z Filadelfią z powodu kontuzji dolnej części ciała, po tym jak w pierwszej kwarcie grał na czterech zmianach. Sabres zagrają z Maple Leafs w sobotę o 19:00, a spotkanie trenera Don Granato z mediami zaplanowano na 17:30.

(Aktualizacja o 17:45) – Granato ogłosił, że Johnson zadebiutuje w NHL przeciwko Maple Leafs. Sabres otrzymały dobre wieści w sprawie kontuzji Samuelssona i nie spodziewają się, że będzie pauzował przez dłuższy czas, ale z powodu kontuzji będzie pauzował przez co najmniej siedem dni.

Johnson, wybrany przez Sabres w pierwszej rundzie draftu w 2019 roku, swój podstawowy kontrakt podpisał z tą organizacją w maju, po czteroletniej karierze na Uniwersytecie w Minnesocie. Był jednym z ostatnich zawodników wysłanych do Rochester przed sezonem zasadniczym, co świadczy o jego dobrych występach na obozach przygotowawczych.

23-latek rozegrał pięć meczów przedsezonowych i był chwalony za umiejętność wprowadzania poprawek.

„Bardzo szybko zaadaptował się do sposobu, w jaki chcemy grać systemowo, do sposobu, w jaki chcemy grać jako para D” – powiedział Granato na początku października. „To było naprawdę imponujące widzieć to w nim”.

Johnson zanotował cztery asysty w dziewięciu meczach z Rochesterem i zremisował z drużyną Rochester na drugim miejscu w AHL wśród debiutantów obrońców, za kolegą z drużyny Nikitą Novikovem.

READ  9 drużyn NHL jest teraz zamkniętych do przerwy wakacyjnej, ponieważ liczba przypadków COVID rośnie

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *