Kate i William byli „głęboko poruszeni” wsparciem, odkąd odkryli, że mają raka

Kate i William byli „głęboko poruszeni” wsparciem, odkąd odkryli, że mają raka

Londyn, Wielka Brytania –

Mówi się, że Kate, księżna Walii i jej mąż, książę William, są „głęboko wzruszeni” ciepłem i wsparciem opinii publicznej po szokującej informacji o jej chorobie nowotworowej, przy czym w niedzielę z całego świata nadal napływają kondolencje.

Po tygodniach gorączkowych spekulacji w mediach społecznościowych na temat jej zdrowia i samopoczucia, w piątek Kate w szczerej wiadomości wideo powiedziała, że ​​przechodzi chemioterapię z powodu raka po poważnej operacji brzucha. 42-letnia księżniczka stwierdziła, że ​​odkrycie nowotworu było „wielkim szokiem” i że obecnie jest na wczesnym etapie chemioterapii zapobiegawczej.

Rzecznik Pałacu Kensington powiedział: „Książę i księżniczka są głęboko poruszeni życzliwymi wiadomościami, które ludzie wysłali tutaj, w Wielkiej Brytanii, całej Wspólnocie Narodów i na całym świecie, w odpowiedzi na list Jej Królewskiej Mości”. Ciepło i wsparcie społeczeństwa są wdzięczne za zrozumienie ich prośby o zachowanie prywatności w tej chwili.

Nastąpił ogólnoświatowy zalew wsparcia, w tym ze strony prezydenta USA Joe Bidena i króla Karola III, który również przechodzi leczenie raka. Ani Kate, ani król nie ujawnili, na jaki rodzaj nowotworu cierpi ani na jakim etapie jest leczony.

Ludzie tłumnie przybywali do siedziby królewskiej w Londynie, Pałacu Kensington, a także do zamku Windsor, gdzie spędzają większość czasu, aby okazać wsparcie księżniczce, zostawiając jednocześnie wiele kwiatów.

Do piątku urzędnicy informowali jedynie, że styczniowa operacja Kate zakończyła się sukcesem i że powrót do zdrowia będzie trzymać księżniczkę z dala od obowiązków publicznych aż do kwietnia. Wywołało to falę plotek o „zaginionej” przyszłej królowej, które nasiliły się po tym, jak Kate przyznała, że ​​zmieniła oficjalne zdjęcie wydane z okazji Dnia Matki w Wielkiej Brytanii na początku tego miesiąca.

Zdjęcie, które miało uspokoić opinię publiczną, wywołało reakcję, gdy Associated Press i inne agencje informacyjne wycofały je ze strachu przed manipulacją.

READ  The Way of Water przekracza 2 miliardy dolarów w kasie na całym świecie

Nawet film opublikowany w zeszłym tygodniu przez The Sun i TMZ, na którym Kate i William robili zakupy w pobliżu ich domu, nie rozwiał negatywnych opinii.

W pewnym momencie weekendu nadal wyrażano krytykę wobec tych, którzy wyciągają pochopne wnioski.

Paddy Harverson, były oficjalny rzecznik Kate i księcia Walii, powiedział, że spekulacje i presja na temat zdrowia Kate i miejsca jej pobytu przed jej oświadczeniem wideo były „najgorsze, jakie kiedykolwiek widziałem”.

Stwierdził jednak, że wierzy, że Kate ujawniłaby diagnozę raka w taki sam sposób, jak to zrobiła, niezależnie od spekulacji.

Powiedział BBC: „Jestem całkowicie przekonany, że gdybyśmy nie mieli tego całego szaleństwa i mediów społecznościowych, gdybyśmy nie popełnili tego rodzaju błędu ze zdjęciem z Dnia Matki, zrobiliby to w ten sposób”. „Z ogłoszeniem tego musieli poczekać do zeszłego piątku, kiedy szkoły się rozdzieliły”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *