Kanadyjska Agencja Graniczna pilnie opracowuje plany biometryczne w odpowiedzi na COVID-19

Warszawa – Kanada – granica Agencja ma „pilną potrzebę” zatrudnienia globalnej firmy technologicznej, która pomoże opracować strategię biometryczną w odpowiedzi na szybko zmieniające się problemy, w tym COVID-19.

Kanada granica Agencja Usług wydała w poniedziałek ogłoszenie o zamówieniu zapraszając 15 firm do składania propozycji natychmiastowego utworzenia Biura Biometrii i Zarządzania Tożsamością.

Agencja chce również strategii i mapy drogowej dla rozwiązań cyfrowych, które wykorzystują technologie związane z biometrią w celu rozwiązania problemów wynikających z pandemii i innych priorytetów.

Informacje biometryczne – unikalny identyfikator, taki jak skan tęczówki oka lub historia odcisków palców – są przydatne w zarządzaniu przejściem osób granicas, chociaż stwarza również zagrożenie dla prywatności.

Wybrany wykonawca pomoże granica Agencja opracowuje plan „zarządzania, rozwijania i dostosowywania” wykorzystania danych biometrycznych, biorąc pod uwagę jej relacje z innymi departamentami federalnymi i partnerami międzynarodowymi.

granica Agencja nie udzieliła w poniedziałek odpowiedzi na pytania dotyczące planów.

W swoim najnowszym rocznym dokumencie planistycznym agencja zapowiedziała, że ​​zbada środki mające na celu standaryzację zbierania informacji biometrycznych o potencjalnych nieautoryzowanych podróżnych w celu wzmocnienia kontroli.

Planuje również rozważyć opcje większego wykorzystania technologii, która opiera się na rozpoznawaniu głosu i geolokalizacji w celu potwierdzenia tożsamości i lokalizacji osób wymaganych do poinformowania agencji.

W Stanach Zjednoczonych Biuro Zarządzania Tożsamością Biometryczną pomaga w dopasowywaniu, przechowywaniu, udostępnianiu i analizie rekordów w ramach usług biometrycznych dla Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego i jego partnerów.

To zachęcające zobaczyć Kanadę granica Agencja opracowuje proaktywne i systematyczne podejście do przyjmowania większej liczby danych biometrycznych w granica W formie nowego biura, Tamir Israel z Kanadyjskiej Kliniki Polityki Internetowej i Interesu Publicznego z siedzibą na Uniwersytecie Ottawa Law School, powiedział.

Ale jestem głęboko zaniepokojony znacznym wzrostem wykorzystania danych biometrycznych, o których mowa w tym dokumencie zakupu. Tożsamość i rozpoznawanie tożsamości może być bardzo inwazyjne i widzieliśmy znaczną presję, w szczególności na przyjęcie technologii rozpoznawania twarzy. . granica Powiedział.

READ  Średni czynsz w Kanadzie bije w październiku nowe rekordy

„Doświadczenia z innych jurysdykcji pokazują, że gdy tylko będą dostępne, poleganie na tych technologiach ma tendencję do szybkiego rozszerzania się poza początkowe cele, a technologie rozpoznawania twarzy są często przekierowywane do użytku poza granica. „

Vito Belci, rzecznik federalnego komisarza ds. prywatności, powiedział, że nie skonsultowano się z psem granica Powiadomienie o zakupie przez Agencję Usług, ale „skontaktujemy się z Kanadyjską Agencją Usług Granicznych w celu uzyskania dalszych informacji na temat inicjatywy”.

„Biorąc pod uwagę wrażliwość biometrii, regularnie zalecamy organizacjom, aby każda inicjatywa wykorzystująca biometrię była oceniana pod kątem konieczności, skuteczności i proporcjonalności, a także innych kluczowych zasad, takich jak zapewnienie odpowiednich zabezpieczeń, ograniczenie przechowywania i wykorzystania” – dodał Belchi.

Ogólnie rzecz biorąc, dane biometryczne różnią się od innych rodzajów danych osobowych tym, że są ściśle związane z ludzkim ciałem i nie można ich łatwo zmienić, powiedział. „To sprawia, że ​​biometria jest szczególnie wrażliwa, biorąc pod uwagę jej trwałość i niepowtarzalność w odniesieniu do tożsamości”.

Kanadyjscy komisarze ds. prywatności powiedzieli niedawno, że poszanowanie praw i zasad dotyczących danych osobowych powinno kierować przesyłaniem cyfrowych lub papierowych dowodów szczepień, które mogą ułatwić przejście do życia po pandemii.

Ten raport został po raz pierwszy opublikowany przez The Canadian Press 7 czerwca 2021 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *