Strajk w transporcie publicznym w Vancouver: podstawowa usługa plików TransLink

Strajk w transporcie publicznym w Vancouver: podstawowa usługa plików TransLink

Przewoźnicy zwrócili się do urzędu pracy z wnioskiem o klasyfikację „usług podstawowych”.

TransLink i inni dostawcy usług tranzytowych złożyli wniosek do Rady ds. Stosunków Pracy Kolumbii Brytyjskiej (LRB) o wyznaczenie kluczowych usług przed kolejnym potencjalnym strajkiem w transporcie publicznym w Metro Vancouver.

CUPE 4500 – związek reprezentujący niektórych organów nadzoru ds. transportu – spotkał się z TransLink i kilkoma jej spółkami zależnymi, w tym Coast Mountain Bus Company (CMBC) i ProTrans (która obsługuje linię Canada Line), na przesłuchaniu w radzie pracy w środę rano, aby omówić rozszerzenie zakresu strajku, który obejmie SkyTrain, Canada Line i West Coast Express.

Ze środowego przesłuchania nie zapadła żadna decyzja, ale wszyscy zaangażowani przewoźnicy złożyli do komisji pracy wnioski o przyznanie im statusu „usług podstawowych”.

„TransLink zwrócił się do LRB o wyznaczenie usługi podstawowej. Jesteśmy świadomi, że CMBC, British Columbia Rapid Transit Corporation (BCRTC), WCE i ProTrans również złożyły oddzielne wnioski o wyznaczenie usługi podstawowej w LRB” – powiedział VIA rzecznik TransLink.

Przed przyznaniem TransLink lub jakiemukolwiek innemu przewoźnikowi jakiejkolwiek klasyfikacji usług podstawowych, LRB musi zbadać każdy wniosek i przedstawić zalecenia Sekretarzowi Pracy.

Jeżeli Minister uzna, że ​​którakolwiek z firm świadczy usługę niezbędną, Rada ds. Imigracji i Naturalizacji określi zakres usług uznawanych za niezbędne.

CUPE 4500 planuje przeprowadzić 72-godzinny strajk po północy w piątek 3 lutego, jeśli nie zostanie osiągnięte porozumienie ze swoim pracodawcą, firmą CMBC. LRB nie dało im prawa do pikietowania pociągów SkyTrain, Canada Line ani West Coast Express, ale mogli pikietować autobusy i SeaBus.

Związek może jednak utracić prawo do pikiety wobec podmiotu, jeśli zostanie on wyznaczony jako dostawca usług kluczowych. Oznacza to, że może nie być w stanie przeprowadzić strajku w ten weekend, jeśli operacje CMBC zostaną uznane za niezbędne.

READ  Microsoft, pierwszy kwartał 2024 r.: System Windows i urządzenia ponownie nie działają, ale konsola Xbox działa

Zgodnie z Kodeksem pracy Kolumbii Brytyjskiej każdy pracodawca może zwrócić się do LRB o zbadanie, czy należy ją uznać za usługę niezbędną.

Rzecznik CUPE 4500, Gregory Taylor, powiedział VIA podczas przesłuchania w sprawie związkowego Kodeksu Stosunków Pracy. 68 – Skarga dotycząca dojazdu dodatkowych usług transportowych – jest w toku.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *