Kalifornijski strażak zabija kolegę i rani innego w remizie strażackiej

Stephanie Dazio, Associated Press

Data: 1 czerwca 2021, 20:04 EST

Ostatnia aktualizacja wtorek, 1 czerwca 2021 23:21 EST

Strażak hrabstwa Los Angeles po służbie zastrzelił i zranił innego we wtorek w małej remizie strażackiej, zanim udał się do swojego pobliskiego domu, podały władze, podpalając go i najwyraźniej zabijając się. .

44-letni strażak zginął, a 54-letni strażak został ranny, gdy napastnik otworzył ogień na krótko przed 11 rano w straży pożarnej 81, która znajduje się około 45 mil (72 kilometry) na północ od Los Angeles, powiedział komendant straży pożarnej Daryl . Osby powiedział dziennikarzom. Ranny mężczyzna przebywał w szpitalu w stanie krytycznym, ale stabilnym.

Władze powiedziały, że strzelec był strażakiem i inżynierem. Komendant powiedział, że nie może mówić o motywie ataku i nie jest świadomy żadnych środków dyscyplinarnych.

„Nie był zaplanowany do pracy dzisiaj. Wrócił i skonfrontował się z personelem dyżurnym” – powiedział Osby wyraźnie drżąc. Mogę powiedzieć, że to bardzo tragiczne i smutne, że byłby to punkt decyzyjny dla członka straży pożarnej hrabstwa Los Angeles.

Napastnik, którego nie zidentyfikowano, udał się następnie do swojego domu oddalonego o niecałe 10 mil (16 kilometrów), który władze znalazły w ogniu. Później znaleziono go martwego w pustym stawie.

Szeryf hrabstwa Los Angeles, Alex Villanueva, powiedział, że strzelec najwyraźniej został postrzelony w głowę.

Wszyscy strażacy pracowali na małej stacji na Agua Dulce, wiejskim obszarze zamieszkałym przez około 3000 osób na północy pustyni w hrabstwie Los Angeles, znanej z formacji skalnych i panoramicznych widoków.

Strzelanina ma miejsce niecały tydzień po tym, jak bandyta zabił dziewięciu swoich współpracowników na stacji kolejowej w San Jose po spaleniu jego domu. Zabił się w środę po tym, jak przez lata wyrażał nienawiść do swojego miejsca pracy.

READ  Kim z Korei Północnej: Sytuacja żywnościowa jest „napięta” z powodu epidemii i tajfunu | Wiadomości o pandemii wirusa koronowego

Mężczyzna zabity we wtorkowej strzelaninie w remizie strażackiej był weteranem od ponad 20 lat, który został awansowany na specjalistę od pożarnictwa, osobę prowadzącą wóz strażacki, powiedzieli urzędnicy. Władze powiedziały, że został trafiony kilkoma kulami w górną część tułowia.

Komendant powiedział, że rodzina i współpracownicy opisali ofiarę, której nie zidentyfikowano, jako „naprawdę lojalną, jednego z naszych najlepszych strażaków i prawdziwą stratę dla naszego wydziału”.

„Jako komendant straży pożarnej nigdy nie sądziłem, że kiedy nasi strażacy staną w obliczu niebezpieczeństwa, staną przed nim w jednej z naszych lokalnych remiz strażackich” – powiedział Osby.

Sąsiedzi widzieli czarny dym wydobywający się z płonącego domu w pobliskiej gminie Acton, suchej, górzystej okolicy usianej farmami z końmi i innym żywym inwentarzem. Ogień płonął godzinami, uszkadzając dom, a helikoptery robiły wiele kropli wody, aby go ugasić.

70-letni Michael May mieszka niedaleko i powiedział, że siedział w swoim salonie, kiedy usłyszał lecące nisko helikoptery.

„Tutaj to zwykle oznacza pożar” – powiedział.

Zobaczył tłum policyjnych samochodów pędzących ulicą i posłów w kamizelkach kuloodpornych.

Mieszka w gminie od 23 lat, ale nie wie, kto mieszka w zniszczonym domu. Powiedział, że w okolicy mieszka wielu funkcjonariuszy organów ścigania, a także niektórzy z branży filmowej.

„To miejsce, do którego ludzie chcą się udać po ciszę i spokój” – powiedział.

79-letni Brian Dalrymple mieszka po drugiej stronie ulicy od Mayo i powiedział, że uważa, że ​​spalony dom został niedawno sprzedany.

On i jego żona wyszli na zewnątrz, aby zobaczyć gęsty dym, początkowo obawiając się, że płomienie rozprzestrzenią się na ich dom. Dalrymple powiedział, że nie słyszał strzałów, ale widział posłów wpadających na posesję z długą bronią w ręku.

Powiedział, że zadzwonił przyjaciel, aby przekazać im nowiny.

– Nie wiedzieliśmy, o czym mówi – powiedział Dalrymple. – Zwykle jest tu cicho.

READ  Liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 w Rosji po raz piąty bije rekord | Wiadomości o pandemii wirusa koronowego

Pisarze Associated Press Christopher Webber i Robert Gablon z Los Angeles przyczynili się do powstania tej historii.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *