Joe Biden podtrzymuje fałszywe twierdzenie, jakoby kanibale zjedli jego wujka

Joe Biden podtrzymuje fałszywe twierdzenie, jakoby kanibale zjedli jego wujka

Oficjalne dokumenty mówią, że podporucznik Ambrose J. Finnegan Jr. brał udział w katastrofie lotniczej u wybrzeży Nowej Gwinei podczas II wojny światowej, ale nie wspomniał o kanibalach.

Treść artykułu

Przemawiając w tym tygodniu podczas wydarzenia kampanii w Pittsburghu, prezydent USA Joe Biden stwierdził, że jego wujek, podporucznik Ambrose J. Finnegan Jr. nigdy nie został odnaleziony przez kanibali po tym, jak jego samolot został zestrzelony podczas II wojny światowej.

„Latał tymi jednosilnikowymi samolotami, aby przeprowadzać rozpoznanie nad strefami działań wojennych” – powiedział Biden o swoim „wujku Boyzie”.

Treść artykułu

„Został zastrzelony na Nowej Gwinei i nigdy nie odnaleziono ciała, ponieważ w tej części Nowej Gwinei było naprawdę wielu kanibali” – kontynuował Biden.

Reklama 2

Treść artykułu

Jednak w czwartek sekretarz prasowa Białego Domu Karine Jean-Pierre pominęła uwagi Bidena, informując zamiast tego, że Finnegan „stracił życie, gdy samolot wojskowy, na którym był, rozbił się po starcie na Pacyfiku w pobliżu Nowej Gwinei”.

Oficjalne źródła wojskowe również zgadzają się z tą wersją wydarzeń i nie wspominają o kanibalach.

Redakcja zaleca

Oficjalny zapis śmierci Finnegana znajduje się na stronie internetowej Departamentu Obrony (DOD). Agencja księgowa PoW/MIA ds. obrony Z nieoficjalnych informacji wynika, że ​​ani jemu, ani dwóm innym mężczyznom nie udało się wydostać z wypadku.

„Z nieznanych przyczyn samolot ten został zmuszony do lądowania w oceanie u północnych wybrzeży Nowej Gwinei. Obydwa silniki uległy awarii na małej wysokości, a przód samolotu mocno uderzył w wodę. Trzem mężczyznom nie udało się wydostać z tonącego wraku zginęli w wypadku. Jeden członek załogi przeżył i został uratowany przez przelatującą barkę A. W oświadczeniu stwierdzono, że przeprowadzone następnego dnia poszukiwania lotnicze nie wykazały żadnych śladów zaginionego samolotu ani członków załogi.

READ  Ławrow wysyła Ukrainie ultimatum: „Dla własnego dobra”. Wiadomości o wojnie między Rosją a Ukrainą

W aktach znajduje się również informacja, że ​​Finnegan „nie był powiązany z żadnymi szczątkami wydobytymi z tego obszaru po wojnie i pozostaje niewyjaśniony”.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

Biden rozwinął swoją teorię kanibalizmu podczas przerwy w kampanii, przedstawiając ją podczas wizyty pod pomnikiem wojennym w Scranton w Pensylwanii, nazwanym na cześć jego wuja.

„Jego samolot został zestrzelony w rejonie, gdzie było wówczas wielu kanibali. Nigdy nie odnaleziono jego ciała, ale kiedy tam pojechali, rząd wrócił, zbadał go i znalazł pewne części samolotu” – dodał. Biden powiedział reporterom. Poczta nowojorska.

Jean-Pierre powiedział, że Biden jest „bardzo dumny ze służby swojego wuja w mundurze”.

„Widziałem go pod pomnikiem wojennym. Było to dla niego bardzo emocjonalne i ważne” – powiedział Jean-Pierre reporterom na pokładzie Air Force One.

To nie pierwszy raz, kiedy Biden dzieli się wątpliwą historią rodzinną dotyczącą swojego wujka.

W 2022 roku Biden twierdził, że jego wujek Frank Biden został odznaczony Purpurowym Sercem za swoje czyny podczas bitwy o Ardeny podczas II wojny światowej, chociaż nie ma żadnych zapisów potwierdzających to twierdzenie.

Biden powiedział w Delaware, że osobiście wręczył wujkowi medal wojskowy po wyborach w 2008 roku, na prośbę ojca.

READ  Izba Reprezentantów USA podnosi pułap zadłużenia i unika niewypłacalności | wiadomości o polityce

„Mój ojciec, kiedy zostałem wybrany na wiceprezydenta, powiedział do mnie: «Joey, wujek Frank walczył w bitwie o Ardeny». Teraz nie czuł się dobrze — nie z powodu bitwy o Ardeny. „I zdobył Purpurowe Serce”. Nigdy go nie dostał. Myślisz, że mógłbyś mu pomóc? „Zaskoczymy go”. Według doniesień Biden.

Reklama 4

Treść artykułu

„Więc daliśmy mu Purpurowe Serce. Wygrał je w bitwie o Ardeny. I pamiętam, jak wrócił do domu, a ja wyszedłem, a on powiedział: «Pokaż mu to, dobrze?»”. Mieliśmy tam rodzinę .

Powiedziałem: „Wujku Frank, wygrałeś to”. I ja chcę… On powiedział: „Nie chcę tej cholernej rzeczy”. Nie, jestem poważny. Powiedział: Nie chcę tego. Zapytałem: Co się dzieje, wujku Franku? – Wygrałem. Powiedział: Tak, ale inni zginęli. Pozostali zginęli. Żyłem. Nie chcę tego.”

Jednak weryfikatorzy faktów kwestionują tę historię, powołując się na fakt, że wujek Bidena zmarł w 1999 r., a jego ojciec w 2002 r., na wiele lat przed objęciem przez Bidena wiceprezydenta.

Na naszej stronie internetowej znajdziesz najświeższe informacje, ekskluzywne informacje, długie lektury i prowokacyjne komentarze. Proszę dodać zakładkę Nationalpost.com i zapisać się na nasze biuletyny tutaj.

Treść artykułu

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *