Jets umieszczają Dominica Tonnato w zawieszeniu

Jets umieszczają Dominica Tonnato w zawieszeniu

12 lutego: Toninato został zwolniony i dzisiaj zostanie przeniesiony do Manitoby. Ken Webby donosi z Winnipeg Free Press.

11 lutego: Dysze umieszczone centralnie Dominik Tonato Według TSN i Chrisa Johnstona z The Athletic ma zamiar przenieść go do AHL Manitoba, jeśli zostanie dopuszczony do rozgrywek w niedzielę.

Winnipeg musiało zwolnić miejsce w składzie napastnikowi Davida Gustafsona Teraz gotowy do wyjścia z kontuzjowanego rezerwowego. Tonato, który był zdrowy przez trzy mecze z rzędu, jest dziwnym zawodnikiem, który po raz trzeci w tym sezonie znalazł się na zwolnieniu.

29-letni Minnesotan, gdy został powołany przez Jets, był sprawnym środkowym na czwartej linii, występując w 99 meczach w ciągu ostatnich czterech sezonów, odkąd podpisał kontrakt jako wolny agent przed sezonem 2020–2021. W tym sezonie rozegrał 15 meczów, najwięcej od czasu, gdy w sezonie 2021–2022 rozegrał 77 meczów, co jest najlepszym wynikiem w jego karierze, a także notuje gola i cztery asysty, co daje średnio 10:11 na mecz. Jego wskaźniki holdingowe są również całkiem przyzwoite, z udziałem Corsi wynoszącym 53,4% przy równej sile i oczekiwaną oceną +1,3.

Ponieważ w ciągu ostatnich kilku miesięcy Toninato dwukrotnie ubiegał się o zwolnienie z kar, ryzyko, że tym razem Toninato zostanie odebrany, nadal wydaje się niskie pomimo jego dobrych wyników w tym roku. Nie jest oczekującym wolnym agentem – podpisał niedrogą, dwuletnią, dwustronną umowę z limitem wynoszącym 775 000 dolarów do sezonu 2024–25, ale ten drugi rok z pewnością odstrasza niektóre zespoły od zgłaszania roszczeń.

Tonato strzelił w tym sezonie dwa gole i sześć punktów w dziewięciu meczach na farmie z Manitobą. W 50 meczach z Łosiem w sezonie 2022–2023 ustanowił rekord kariery z 19 bramkami i 35 punktami.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *