„Wszystko”: Johnson prowadzi Kanadę do półfinału o złoto

Edmonton – Po niepokonanym przejściu przez pierwsze sześć testów na Mistrzostwach Świata Juniorów 2022, Kanada spotka swój największy w sobotni wieczór, w świetle reflektorów na Rogers Place. Czerwień i biel idą za złotem.

„To wszystko” o szansie, która ich czeka, powiedział kanadyjski gwiazdor Logan Stankoven z szerokim uśmiechem na twarzy po tym, jak jego drużyna pokonała Czechów 5:2 w piątek i objęła prowadzenie. „Nigdzie nie wolałbym zagrać jutro o złoty medal, u siebie, przed kibicami”.

W drugim meczu z rzędu to Stankoven i jego kohorty odegrali kluczową rolę w skierowaniu Kanady do zwycięskiej kolumny, a on i skrzydłowy Kent Johnson i Tyler Forster utrzymali tytuł jako najbardziej dominująca passa w drużynie zmierzającej do finały turnieju.

Po tym, jak Stankoven odegrał swoją rolę w dominującym występie, który przypieczętował ćwierćfinał w środę, w piątek Mill był czasem, aby Johnson pokazał światu, co potrafi.

[brightcove videoID=6311138904112 playerID=JCdte3tMv height=360 width=640]

Wycieczka w Columbus Blue Jackets z pewnością miała być wspaniałym wieczorem. Wejście do półfinału z największą liczbą strzałów ze wszystkich łyżwiarzy w turnieju i tylko jednym celem, który może się do tego pochwalić – choć imponującym, który sprawił, że zrezygnował Michigan Johnson w końcu zobaczył, że w piątek bramy jeszcze bardziej otwarły się.

Zaczęło się od jego passy w ostatnich kilku grach – dominująca zmiana w obszarze ataku, gdy on, Stankoven i Foerster wirowali wokół przeciwnych obrońców w poszukiwaniu odpowiedniego momentu do ataku. W końcu przyszło to tuż po pojawieniu się Stankovena w Foersterze, co doprowadziło do tego, że Johnson podskakiwał w automacie. Oddając strzał za strzałem w każdym meczu w ciągu ostatnich dwóch tygodni, 19-latek nie zrobił nic złego.

Ale Johnson był tak upokarzającym człowiekiem w drugim okresie, że naprawdę pokazał swoje ofensywne mięśnie. Dziesięć minut po kadrze tańczył pod ścianą i przyciągał do siebie obrońców, zanim wykonał piękny kopniak z bekhendu w linię Stankovena, co go zniechęciło. Pięć minut później ładował repelent na szczyt punktu gry, tylko po to, by sfałszować czeskich obrońców, a zamiast tego delikatnie rzucił go na czekającego Masona McTavisha, który wysłał do domu tymczasowy autograf, który bardzo go poparzył. bramkarz podczas tego turnieju.

READ  Maple Leaves otwarty mecz play-off z Kanadyjczykami jako faworytem

„To niewiarygodne podanie, które robi” – powiedział Stankoven o Johnson po meczu. „Rzeczy, które robi, są szalone, a to tylko pokazuje, jak fajny jest w tym graczu. Jest taki elegancki. „

Conor Bedard, który dopisał do kanadyjskich bramek doskonałym strzałem w pierwszej połowie, dodał: – Jest prawdopodobnie najlepszym zawodnikiem, jakiego kiedykolwiek widziałem, tak jak potrafi znaleźć szwy i patrzeć na piłkarzy.

Kluczem do wybitnych wyników Johnsona podczas całego kursu byli dwaj gracze, z którymi również był w stanie skakać po deskach. Podczas gdy reszta kanadyjskiego składu wydawała się być w ciągłym ruchu, a trener Dave Cameron tasował swoje passy w poszukiwaniu odpowiedniej kombinacji zestawów umiejętności – aż do półfinałowego splitu Beddarda i McTavisha w piątek – trio Johnsona, Stankovena i Foerstera było niewątpliwie w grze i poza nią.

„Podejrzewam [it’s] Stankoven powiedział, dlaczego jego passa zdołała wyłonić się jako najlepszy gracz w drużynie. „Myślałem, że na początku turnieju nie było tego wiele, ale w trakcie turnieju znaleźliśmy naszą harmonię i wiedzieliśmy, gdzie się znajdują, więc było świetnie”.

Nawet po nocy Sterlinga z trio, wyrzucenie Czechów – które w piątek przystąpiły do ​​piątkowego meczu świeżo i rozgniewały podobnie niepokonanych Amerykanów – nie było łatwym zadaniem. Sprawy stały się szczególnie podejrzane w drugim okresie, gdy Czesi nabrali sił i zaczęli wywierać duży nacisk, zaostrzając Dylana Garanda ze wszystkich stron.

Bramkarz siatki pozostaje spokojny i opanowany, wyglądając tak samo konsekwentnie, jak za każdym razem, gdy był w klatce przez ostatnie dwa tygodnie, odsyłając Czechów.

Ale w trzeciej połowie Czesi w końcu zrobili coś interesującego, strzelając dwa razy w ciągu dwóch minut, aby zmniejszyć o połowę przewagę gospodarzy, zanim Joshua Roy zajął piąte miejsce dla Kanady, aby uspokoić swój zespół.

„Są dobrą drużyną i nigdy nie uciekli z gry. Zostali odepchnięci, chcieli wrócić do gry” – powiedział Stankoven o tym późnym chaosie. Chodzi o to, aby upewnić się, że gramy dobrze w defensywie. ten piąty gol przypieczętował mecz.

READ  Marcus Rashford nie pojawi się na meczu Manchesteru United po krytyce ze strony Erika Ten Haga

Po wysłaniu Czechów strona zmienia się teraz na sobotni wieczór, kiedy miesiące przygotowań i tygodnie harówki na lodzie Rogers Place zakończą się jedną 60-minutową szansą w historii.

„Idziemy na złoto. To nie będzie łatwe” – powiedział trener Cameron o czekającym nas zadaniu. Mam na myśli, że ostatnie dwie gry pokazały sedno – to grind. Jesteśmy więc podekscytowani wyzwaniem, ale wiemy też, że będzie to walka”.

Pocieszeniem jest to, że Czerwoni i Biali udadzą się do finału turnieju z pewnym doświadczeniem na koncie, ponieważ wielu liderów tej grupy z 2022 roku zdobyło złoto na zeszłorocznych Mistrzostwach U18 w Teksasie.

Bedard, Stankoven i Brennan Usman strzelili bramki w meczu o złoty medal podczas tego turnieju. Cameron wyjaśnił, że edukacja jest kluczowa, ponieważ po prostu nie ma innego sposobu, aby ją zdobyć.

„Jedną z rzeczy, których nie możesz zrobić, jest pchanie” – powiedział trener. „Możesz rozmawiać, ile chcesz, ale presja gry, presja rzutów karnych, wszystko to – możesz ćwiczyć, aż piekło zamarznie, ale nie możesz powtórzyć tej presji”.

W sobotni wieczór Kanada dowie się, jak bardzo przeżyła walkę i ile nauczyła się na torach, które doprowadziły ich do tego momentu. Dla kapitana McTavisha, który zdominował ten turniej ośmioma golami i 15 punktami w sześciu meczach, ostateczna walka o złoto nie nadejdzie szybko.

„To coś wyjątkowego” – powiedział w piątek w Rogers Place, w kapeluszu wykończonym liśćmi klonu, z niskimi lokami. „Wiesz, dlatego grasz w tę grę. Każdy dzieciak marzy o grze o złoty medal.

„Mamy nadzieję, że wykorzystamy tę szansę”.