Intel będzie „wiodącą wytwórnią systemów AI” do 2030 r.: dyrektor generalny

Intel będzie „wiodącą wytwórnią systemów AI” do 2030 r.: dyrektor generalny

Intel (INTC) opublikował raport o zyskach za pierwszy kwartał, który okazał się lepszy od oczekiwanych, ale niższy od oczekiwanych prognoz przychodów w drugim kwartale. Choć natychmiastowa reakcja rynku spowodowała spadek akcji, producent chipów obiecuje więcej na przyszłość, ponieważ jest jednym z największych beneficjentów dotacji na mocy ustawy CHIPS Act na zwiększenie zdolności produkcyjnych w USA w zakresie produkcji chipów.

Dyrektor generalny Intela, Patrick Gelsinger, dołącza do redaktora naczelnego Yahoo Finance Briana Susie Dla bogactwa! Zapewnienie wglądu w ostrożniejsze perspektywy firmy na drugi kwartał, szerszą słabość rynku i duży popyt na komputery PC obsługujące sztuczną inteligencję.

Gelsinger wyjaśnia przyszłość Intela: „Wierzymy, że do 2030 roku stanie się on wiodącą wytwórnią systemów AI i drugą co do wielkości na świecie. Dzisiejsza działalność, jak widać po liczbach, jest obecnie bardzo ograniczona dla odlewni zewnętrznych, ale widzimy, że staje się to bardzo znaczącą i stałą zdolnością.” Zgodnie z tematem, o którym rozmawialiśmy, świat potrzebuje zrównoważonych, niezawodnych i zrównoważonych geograficznie łańcuchów dostaw i zamierzamy to osiągnąć w przypadku półprzewodników. Byliśmy świadkami wejścia w życie ustawy CHIPS ostatnim kwartale, jak przypieczętowanie krajowego lidera Intela i co robimy z całkowitym pakietem dotacji wynoszącym 45 miliardów dolarów.

Aby uzyskać więcej wiedzy ekspertów i najnowsze ruchy na rynku, kliknij tutaj i obejrzyj cały odcinek Bogactwa!

Ten post został napisany przez Mikołaj Jacobino

READ  Decyzja Banku Kanady w sprawie stóp procentowych: czego oczekują ekonomiści

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *