Aktualizacja dotycząca nowotworu króla Karola III dostarczona przez Pałac

Aktualizacja dotycząca nowotworu króla Karola III dostarczona przez Pałac

Pałac Buckingham ogłosił w piątek, że lekarze króla Karola III są „na tyle zadowoleni” z leczenia raka, że ​​oczekuje się jego powrotu do obowiązków publicznych.

Na początku lutego pałac poinformował opinię publiczną, że u króla zdiagnozowano „rodzaj raka” podczas przeprowadzania badań na przerost prostaty. Pałac nie podał wówczas, na jaki nowotwór cierpi.

Zapowiedziała także, że na czas leczenia wycofuje się z obowiązków publicznych.

Leczenie króla trwa, a jego rzecznik napisał w oświadczeniu medialnym, że „jest za wcześnie, aby określić”, jak długo to leczenie będzie trwało.

„Zespół medyczny Jego Królewskiej Mości jest bardzo podbudowany dotychczasowym postępem i pozytywnie ocenia dalszy powrót króla do zdrowia” – napisał rzecznik.

Pałac poinformował, że król i królowa złożą w przyszłym tygodniu wspólną wizytę w ośrodku leczenia raka w ramach pierwszego z serii nadchodzących spotkań zagranicznych. Będą także gościć cesarza i cesarzową Japonii podczas czerwcowej wizyty państwowej.

Częstotliwość i harmonogram obowiązków publicznych Charlesa zostaną ustalone na podstawie opinii jego zespołu medycznego.

„Jego Królewska Mość Król będzie oczywiście kontynuował wszelkie oficjalne sprawy państwa i wybranego społeczeństwa, tak jak to robił przez cały okres leczenia” – czytamy w oświadczeniu mediów.

Pałac stwierdził, że nie może zagwarantować, że król pojawi się na nadchodzącej paradzie bożonarodzeniowej, obchodach D-Day lub innych królewskich wydarzeniach. Powiedziała, że ​​personel zapewni królowi zakwaterowanie, jeśli będzie tego potrzebował.

„Jego Królewska Mość gorąco zachęca króla do wznowienia niektórych obowiązków publicznych i jest niezmiernie wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za nieustanna opiekę i wiedzę specjalistyczną” – czytamy w oświadczeniu.

READ  „Fantastyczny i wyjątkowy”: nowy gatunek chrząszcza nazwany na cześć Sir Davida Attenborough

W marcu, miesiąc po upublicznieniu wiadomości o jego diagnozie, król rozmawiał z premierem Justinem Trudeau. W tym czasie CTV News skontaktowało się z Pałacem Buckingham, aby dowiedzieć się więcej o tym, o czym rozmawiali, ale przedstawiciel ds. komunikacji odmówił udzielenia takich informacji.

Po postawieniu diagnozy króla Trudeau napisał w poście w mediach społecznościowych, że „ma nadzieję na szybki i pełny powrót do zdrowia”.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *