Indigo Books & Music Inc. zgadza się. Przekształcenie się w spółkę prywatną

Indigo Books & Music Inc. zgadza się.  Przekształcenie się w spółkę prywatną

Toronto — Zatwierdzono przez Indigo Books & Music Inc. Przekształcenie jej w spółkę prywatną po zgodzie się na piękną ofertę holdingu powiązanego z jej największym akcjonariuszem.

Sprzedawca twierdzi, że na mocy umowy Trilogy Retail Holdings Inc. i Trilogy Investments LP zapłacą w gotówce 2,5 dolara za akcję za udziały w Indigo, których jeszcze nie posiadają.

Trilogy Companies, której właścicielem jest Gerald Schwartz, żona dyrektora generalnego Indigo Heather Reisman, zaoferowała w lutym Indigo 2,25 dolara w gotówce za akcję.

Indigo nie powiedziała, dlaczego Trilogy zwiększa swoją ofertę, ale zauważyła, że ​​nowa cena odzwierciedla 69-procentową premię w porównaniu z ceną akcji Indigo wynoszącą 1,48 dolara, jaką miała Trilogy, gdy Trilogy po raz pierwszy złożyła ofertę.

Indigo twierdzi, że niezależna komisja zarządu niedawno jednomyślnie zaleciła firmie przyjęcie najnowszej oferty Trilogy.

Jeśli akcjonariusze zatwierdzą transakcję w majowym głosowaniu, Indigo spodziewa się sfinalizowania transakcji w czerwcu, a jej akcje zostaną wycofane z giełdy. Toronto jakiś czas później giełda.

„Wierzymy, że ta transakcja zapewni akcjonariuszom mniejszościowym znaczną premię za ich akcje po kilku trudnych dla firmy latach, zapewniając jednocześnie dobrą przyszłość Indigo z pełną własnością zespołu, który wykazał głębokie zaangażowanie w misję Indigo”. Marcus Dohle, prezes Indigo, powiedział w oświadczeniu:

W ciągu ostatnich dwóch lat Indigo stanęło w obliczu ataku oprogramowania ransomware, który doprowadził do długotrwałych zakłóceń w działaniu jej strony internetowej i odejścia kilku członków zarządu, w tym jednego, który stwierdził, że „utrata zaufania do kierownictwa zarządu”.

Pomimo tych wyzwań założyciel IndiGo, Reisman, po przejściu na emeryturę latem 2023 r., powrócił na stanowisko dyrektora firmy.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 2 kwietnia 2024 r.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *