Hive Energy przejmuje cztery projekty fotowoltaiczne w Polsce

Hive Energy przejmuje cztery projekty fotowoltaiczne w Polsce

Brytyjski deweloper zajmujący się odnawialnymi źródłami energii, Hive Energy, nabył cztery projekty fotowoltaiczne (PV) na wczesnym etapie od polskiej firmy energetycznej T&T Proenergy, chcącej poszerzyć swoje europejskie portfolio.

Łączna moc czterech obiektów będzie wynosić 272 MW. Transakcja pomoże Polsce zaplanować zwiększenie mocy odnawialnych do co najmniej 3,4 GW do końca dekady, twierdzi Hive Energy. – napisano w oświadczeniu Mars, chociaż to miejsce docelowe Zdecydowanie poza linią Z celem Unii Europejskiej RePowerEU.

Artur Foksa, dyrektor krajowy Hive Energy w Polsce, powiedział: „Jestem zachwycony, że Hive i D&D ProEnergy mogą współpracować w ramach tego wspólnego przedsięwzięcia, aby dostarczać do Polski ważną i niezbędną zieloną energię… Portfolio projektów o mocy 700 MW, które rozwijamy, będzie miało znaczący i pozytywny wpływ na miks energetyczny Polski oraz Odejście od paliw kopalnych.”

Podczas transakcji SSW była wspierana przez Law & Beyond jako doradca prawny, doradca ds. nieruchomości i ochrony środowiska oraz Resline jako doradca ds. technicznych i środowiskowych. T&T Proenergy wspierała GML Paweł Marcinkiewicz jako doradca prawny oraz Equity and Growth Investments Michał Ambor jako doradca inwestycyjny.

Dyrektor generalny T&T Proenergy, Roman Tabaga, powiedział, że jest „niezwykle podekscytowany” współpracą z Hive. „Nie możemy się doczekać finansowania [due to] Przyjedź do Polski z KPO [EU recovery fund] „Na zwiększenie liczby nowych przyłączy elektroenergetycznych i uzyskanie warunków przyłączenia dla opracowywanych projektów w dużej mierze przeznaczone zostaną konwersja energii i rozbudowa sieci” – dodał.

W 2023 r. Hive kupił trzy Inne projekty fotowoltaiczne od T&T w Polsce. Firmy są w trakcie budowania portfela projektów związanych z energią słoneczną w regionie, które docelowo będą miały moc co najmniej 700 MW, powiedział Hive.

READ  Polska Filharmonia dla Popovich's Pets: Różne koncerty powracają w Hiltonie | Styl życia

Uzyskaj dostęp do najbardziej kompleksowych profili firm na rynku obsługiwanych przez GlobalData. Zaoszczędź godziny badań. Zdobądź przewagę konkurencyjną.

Profil firmy – bezpłatna próbka

Wkrótce otrzymasz wiadomość e-mail dotyczącą pobierania

Wierzymy w wyjątkową jakość profili naszych firm. Chcemy jednak, abyś podjął najskuteczniejszą decyzję dla swojej firmy, dlatego oferujemy bezpłatną próbkę, którą możesz pobrać, przesyłając poniższy formularz.

Według danych globalnych

Firma Hive ogłosiła niedawno kilka ważnych projektów. W styczniu ubiegłego roku ogłosiła plany budowy elektrowni słonecznych i akumulatorów o mocy 4 GW w Türkiye, co ma kosztować 4 miliardy dolarów (126,98 miliardów funtów) i obejmować 30 różnych lokalizacji w całym kraju.Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *