Zdrowie Papieża: Schody stwarzają trudności w miarę pogłębiania się problemów zdrowotnych

Zdrowie Papieża: Schody stwarzają trudności w miarę pogłębiania się problemów zdrowotnych

Utrzymujące się problemy z oddychaniem i poruszaniem się nadal dają się we znaki papieżowi.

Papież Franciszek ponownie poprosił swojego doradcę o przeczytanie jego uwag i w środę nie mógł wrócić do swojego papieskiego samochodu, ponieważ 87-letni papież nadal borykał się z problemami z oddychaniem i poruszaniem się.

Franciszek przewodniczył swojemu cotygodniowemu walnemu zgromadzeniu, które w tym roku po raz pierwszy odbyło się na zewnątrz, na chłodnym Placu Świętego Piotra. Poprosił jednak jednego ze swoich asystentów, aby tak jak to robił przez ostatnie kilka dni, przeczytał lekcję katechizmu.

W ubiegłą środę Franciszek trafił do szpitala na bliżej nieokreślone badania diagnostyczne, których wyniki nie zostały opublikowane. Tej zimy sporadycznie cierpiał na przeziębienia, zapalenie oskrzeli i grypę, które według niego i Watykanu były atakiem.

Pod koniec ubiegłego roku Franciszek przeszedł tomografię komputerową, która wykluczyła zapalenie płuc, ale papież musiał odwołać podróż do Zatoki Perskiej z powodu ciężkiego, zakaźnego zapalenia oskrzeli.

Papież Franciszek wychodzi na zakończenie cotygodniowej audiencji generalnej na Placu św. Piotra w Watykanie, środa, 6 marca 2024 r. (AP Photo/Gregorio Borgia)

Francis cierpi również na złamane kolano i zapalenie więzadeł, co zmusiło go do poruszania się na wózku inwalidzkim od 2022 roku. Zwykle jednak potrafi się poruszać, korzystając z laski lub chodzika i przy pomocy pomocy, które pozwalają mu stać.

Jednak w środę wydawało się, że Franciszek nie będzie w stanie pokonać kilku stopni, aby wsiąść do papieskiego samochodu pod koniec audiencji, nawet trzymając się poręczy. Pomocnicy szybko zwrócili mu wózek inwalidzki i znów siedział. Następnie przywitał się z publicznością, po czym został wyprowadzony z areny.

Argentyńskiemu papieżowi w młodości usunięto część płuc z powodu infekcji dróg oddechowych i często mówi ściszonym głosem, nawet gdy nie jest chory. W 2021 roku usunięto mu część okrężnicy, a w zeszłym roku przeszedł operację naprawy przepukliny brzusznej i usunięcia blizny jelitowej.

READ  Pożar domu w Arizonie: Społeczność opłakuje śmierć pięciorga dzieci

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *