Grupy Chinatown z Vancouver popierają kontrowersyjny plan rozwoju

Grupy Chinatown z Vancouver popierają kontrowersyjny plan rozwoju

Zwolennicy i przeciwnicy proponowanej rozbudowy Keefer Street przygotowują się do spotkania 29 maja

Treść artykułu

Grupa organizacji społecznych i biznesowych w Chinatown popiera kontrowersyjny plan przebudowy terenu na 100 przecznicach Keefer Street.

Reklama 2

Treść artykułu

„To bezprecedensowy zbiorowy pokaz wsparcia dla naszej społeczności, jeśli chodzi o rozwój”, powiedział Jordan Ng, prezes Chinatown Business Improvement Association, w liście opublikowanym w środę.

Treść artykułu

„Podczas gdy nasza społeczność była podzielona w tej sprawie w 2014 r., od tego czasu wiele się zmieniło i dziś jesteśmy zjednoczeni, wspierając ten projekt i ciągłą odnowę Chinatown; tego ważnego, historycznego i kulturowego klejnotu naszego miasta”.

List inżyniera odnosił się do wniosku o zagospodarowanie pustej działki przy 105 Keefer Street, który zostanie złożony do Miejskiej Rady Zezwoleń na Rozbudowę 29 maja.

Sprawa sięga 2013 roku, kiedy deweloper Ryan Beedie, za pośrednictwem Beedie Holdings, nabył nieruchomość w pobliżu skrzyżowania ulic Keefer i Columbia, obok Chinatown Memorial Plaza i w pobliżu ogrodów Dr. Sun Yat-sena.

Treść artykułu

Reklama 3

Treść artykułu

W 2014 roku Beedie przedłożył pozwolenie na budowę budynku o trzy piętra wyższe niż dozwolone w ramach historycznego podziału na strefy w Chinatown, w którym znajduje się to miejsce, i odmówiono mu.

READ  Właściciele domów twierdzą, że firma produkująca panele słoneczne z Toronto oszukała ich, wstrzymując zwroty

W 2017 roku wprowadzono kolejny plan zagospodarowania przestrzennego, składający się z dziewięciokondygnacyjnego budynku wielofunkcyjnego ze 111 mieszkaniami, sklepami, centrum seniora na parterze i trzema poziomami parkingu poniżej.

Dziesiątki protestujących wzięło udział w rozpatrywaniu przez Radę Zezwoleń na Rozbudowę wniosku z 2017 r., Twierdząc, że proponowana inwestycja nie pasuje do sąsiedztwa.

Mieszkańcy Chinatown zbierają się przed ratuszem w Vancouver, Kolumbia Brytyjska, 30 października 2017 r.
Mieszkańcy Chinatown zbierają się przed ratuszem w Vancouver, Kolumbia Brytyjska, 30 października 2017 r. Zdjęcie autorstwa Arlene Redekop /PNG

Rada ponownie odrzuciła wniosek, jednak Beedie odwołał się od decyzji w Sądzie Najwyższym BC i wygrał.

Reklama 4

Treść artykułu

W grudniu ubiegłego roku sąd orzekł, że decyzja zarządu była błędna, ponieważ jej powody były niewystarczające i że powinni ponownie rozpatrzyć wniosek – stąd posiedzenie 29 maja.

Środowy list od siedmiu grup i społeczności społeczności Chinatown nadchodzi trzy tygodnie po tym, jak Louisa Mai Khoo, urbanistka i naukowiec z University of British Columbia, powiedziała Postmedia News, że spodziewa się protestów w związku z ostatnim wnioskiem o pozwolenie na budowę.

Niektórzy zwolennicy twierdzą, że sprzeciw społeczności wobec propozycji Bede wzrósł dopiero w ciągu ostatnich pięciu lat.

Powołują się na zakup w ostatniej chwili Grace Seniors Home przy East Pender Street w 2021 r., aby zapobiec utracie 70 mieszkań tego typu w ramach prywatnej sprzedaży.

Reklama 5

Treść artykułu

„Istnieje większe zapotrzebowanie na odpowiednie kulturowo mieszkania, więc nie uważamy, że (rada) popełniła błąd w swoim pierwotnym osądzie”, powiedział Mike Tan, były współprzewodniczący Vancouver Chinatown Legacy Stewardship Group.

Do grupy prorozwojowej należą BIA, Chińskie Stowarzyszenie Filantropijne z Vancouver, chińscy masoni z Vancouver, dr, Sun Yat-Sen Classical Chinese Garden Society, Chinese Cultural Center of Greater Vancouver, Vancouver Chinatown Merchant Association i Vancouver Chinatown. instytucja.

READ  Tesla wprowadza nową aktualizację Beta do w pełni autonomicznej jazdy, nie wstrzymuj oddechu na przycisk pobierania

– Z aktami Guana Lee Younga

[email protected]


Wesprzyj nasze dziennikarstwo: Nasze dogłębne dziennikarstwo jest możliwe dzięki wsparciu naszych subskrybentów. Za jedyne 3,50 USD tygodniowo otrzymujesz nieograniczony dostęp do reklam w The Vancouver Sun, The Province, National Post i 13 innych kanadyjskich serwisach informacyjnych. Wesprzyj nas, subskrybując już dziś: The Vancouver Sun | przerywać.

uwagi

Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania aktywnego i obywatelskiego forum dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się opiniami na temat naszych artykułów. Moderacja komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się na stronie. Prosimy o merytoryczne i pełne szacunku komentarze. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — teraz otrzymasz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, jeśli pojawi się aktualizacja wątku komentarzy, który obserwujesz, lub jeśli jest to użytkownik, którego obserwujesz. Odwiedź nasze Wytyczne dla społeczności, aby uzyskać więcej informacji i szczegółów na temat dostosowywania ustawień poczty e-mail.

Dołącz do rozmowy

    Reklama 1

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *