Gracze gromadzą się wokół „odważnej” Osaki po wycofaniu się z French Open | Wiadomości tenisowe

Gracze gromadzą się wokół „odważnej” Osaki po wycofaniu się z French Open |  Wiadomości tenisowe

Znani sportowcy, w tym Serena Williams, gwiazda tenisa Naomi Osaka, powrócili po wycofaniu się z turnieju głównego.

Wybitne osobistości w tenisie i sporcie zebrały się, by wesprzeć Naomi Osaka po tym, jak druga w rankingu kobiet na świecie numer dwa wycofała się z French Open z rzędu z powodu swoich obowiązków medialnych po meczu, mówiąc, że cierpi na depresję i niepokój.

Osaka, jedna z największych nazwisk w sporcie, oszołomiła świat tenisa, gdy wycofała się z Wielkiego Szlema po tym, jak została ukarana grzywną i grożono jej wydaleniem za odmowę pojawienia się na obowiązkowej konferencji prasowej w niedzielę.

Mistrzyni Wielkiego Szlema cztery razy wyraziła zamiar pominięcia swoich obowiązków w mediach, aby chronić swoje zdrowie psychiczne w mediach społecznościowych i wróciła w poniedziałek na Twittera, aby ogłosić wycofanie się.

„Teraz myślę, że najlepszą rzeczą w turnieju, innych zawodnikach i moim dobrym samopoczuciu jest to, że rzuciłem palenie, aby każdy mógł wrócić do tenisa, który toczy się w Paryżu” – napisała.

Podczas gdy jej pierwotna postawa otrzymała niewielkie wsparcie od jej zawodowych rówieśników, z których większość twierdziła, że ​​kontakt z mediami jest częścią pracy, jej wycofanie się wywołało falę wsparcia z całego świata sportu.

Mistrzyni Wielkiego Szlema, Venus Williams, opublikowała na Twitterze „Jestem z ciebie taka dumna”. „Uważaj i zobacz, jak wkrótce wygrasz!”

Siostra Williamsa, Serena i młodsi gracze z USA, Coco Gove i Sloane Stephens, podzielili się przesłaniami wsparcia, gdy uwaga przeniosła się z obowiązków Osaki na jej dobre samopoczucie.

Billie Jean King powtórzyła komentarze innej pionierki tenisa Martiny Navratilovej na temat znaczenia zdrowia psychicznego.

„To niesamowicie odważne, że Naomi Osaka ujawnia prawdę o swoich zmaganiach z depresją” – napisał King w mediach społecznościowych.

„W międzyczasie ważne jest, aby dać jej przestrzeń i czas, których potrzebuje. Życzymy jej powodzenia”.

W mediach społecznościowych pojawiły się również wiadomości o wsparciu ze strony sportowców uprawiających inne dyscypliny sportu, takich jak golfista Michael Wei i zawodnicy NFL Russell Wilson i Tyler Lockett, a także kilku mistrzów olimpijskich Usain Bolt.

READ  Blue Jays podejrzewają, że Aaron Judge uciekł do domu po swoim „dziwnym” pojawieniu się na talerzu

„Nigdy nie powinieneś podejmować takich decyzji – ale jazda autostradą, gdy nie chroni się ich własnych mocy, jest niesamowicie imponująca. Ogromny szacunek” – napisał Steve Curry w NBA.

Organizatorzy turnieju Roland Garros zostali skrytykowani za załatwienie sprawy.

Prezes Francuskiej Federacji Tenisowej Gilles Moreton przeczytał w poniedziałek przygotowane oświadczenie, w którym wyraził poparcie dla Osaki, ale ironia braku pytań, biorąc pod uwagę kontekst sporu, nie została dla niektórych zagubiona.

Dlatego FFT poradził sobie z problemami zdrowia psychicznego Osaki bez współczucia i wrażliwości. Następnie szef FFT odmawia odpowiedzi na pytania w prasie. Cel specjalny ”- napisał były australijski działacz tenisa Richard Ings.

Oczekuje się, że japońska Osaka, która według strony internetowej Sports Sports Business zarobiła 55,2 miliona dolarów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, będzie jedną z największych atrakcji Igrzysk Olimpijskich w Tokio w lipcu i sierpniu.

23-latka zakończyła swoje oświadczenie, mówiąc, że trochę odpocznie od gry w tenisa i że organizatorzy tej już burzliwej imprezy mają wielką nadzieję, że wróci na boisko na długo przed rozpoczęciem meczów.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *