Max Q: Przestrzeń sprzedażowa – TechCrunch

Max Q: Przestrzeń sprzedażowa – TechCrunch

Max Q to cotygodniowy biuletyn TechCrunch dotyczący kosmosu. Zarejestruj się tutaj, aby otrzymywać je co tydzień w poniedziałki na swoją skrzynkę odbiorczą.

Ten tydzień właściwie obejmuje dwa, ponieważ w zeszłym tygodniu wyszedłem na kanadyjskie święto narodowe (i jak na ironię wróciłem dziś do Stanów Zjednoczonych). Jest wiele do omówienia, w tym proces licytacji Blue Origin, lądowniki księżycowe, statki kosmiczne wystrzelone na morze i powrót naszego wydarzenia kosmicznego.

Wypróbuj duży Blue Origin

Blue Origin wystawia na aukcję jedno miejsce w swoim pierwszym w historii ludzkim locie kosmicznym i licytuje za 1,4 miliona dolarów – a przynajmniej tam rozpoczęła się publiczna licytacja. Przed zeszłym tygodniem ludzie licytowali na ślepo, ale teraz Blue Origin publikuje aktualnie najwyższą ofertę na swojej stronie internetowej, gdy osiągnie nowy poziom. Obecnie wynosi 2,8 miliona dolarów, co oznacza, że ​​podwoił się od czasu otwarcia ofert do publicznego wglądu, prawdopodobnie FOMO.

Wszystko potrwa do 12 czerwca, kiedy aukcja zakończy się rundą licytacji online na żywo w czasie rzeczywistym. Wygląda na to, że przekroczy co najmniej 3 miliony dolarów, zanim wszystko zostanie powiedziane i zrobione, co jest dobrą wiadomością dla Blue Origin, biorąc pod uwagę, że zwykłe bilety na kilka minut w przestrzeni suborbitalnej prawdopodobnie skończą się o setki tysięcy dolarów więcej .

Zwycięski oferent wyruszy w podróż 20 lipca, jeśli wszystko będzie zgodne z obecnym planem, i towarzyszyć mu będą inni pasażerowie wybrani przez Blue Origin w ramach innego mechanizmu. Nie wiemy jeszcze, kto będzie w drodze. Może Bezos?

Port kosmiczny SpaceX Deimos jest w budowie

Morska platforma wiertnicza ENSCO jest podobna do tej, którą konwertuje SpaceX.

SpaceX już teraz rozwija swoje prawdziwe mięśnie w science fiction dzięki swojemu najnowszemu posunięciu: firma przekształca dwie platformy wiertnicze na morzu w pływające porty kosmiczne, a jeden z dwóch, o kryptonimie „Demos” po księżycu Marsa, jest już w trakcie prac. . Prezes SpaceX, Elon Musk, oświadczył, że firma ma nadzieję na rozpoczęcie działalności w przyszłym roku, co oznacza, że ​​może gościć rzeczywiste premiery w 2022 roku.

READ  Naukowcy twierdzą, że jeśli na Marsie istnieje życie, nie polegaj na próbnych misjach powrotnych, aby je znaleźć

Ostatecznie Deimos i jego bliźniacza firma Phobos zapewnią usługi startu i lądowania dla pierwszego w pełni nadającego się do ponownego użytku pojazdu startowego SpaceX – statku kosmicznego. Statek kosmiczny zdołał pomyślnie wylądować dopiero po przeprowadzeniu próby w locie na wysokim poziomie, ale nadal znajduje się w atmosferze, więc ma przed sobą czas, zanim wykona loty odlotu i przylotu przerobionymi platformami wiertniczymi.

Umieszczenie tych rakiet na obwodzie powinno pomóc rozwiązać niektóre z głównych problemów, z których nie najmniejszym jest uwzględnienie wpływu wystrzeliwania bardzo dużych rakiet na ziemię w dowolnym miejscu w pobliżu ludzi. Tak jak poprzednio, lądowania, które przynajmniej wcześnie będą ryzykowne i najlepiej przeprowadzić je ze strefą buforową dla otaczającego oceanu.

upuszczać. Księżycowe

Land Rover

Rysunek koncepcyjny przedstawiający łódź desantową i łazik HAKUTO-R z kosmosu.

W tym tygodniu pojawiło się wiele wiadomości o lądowaniu na Księżycu, w tym japońska przestrzeń kosmiczna ujawniająca, że ​​zapewni ona komercyjne usługi lądowania na Księżycu zarówno dla Kanady, jak i Japonii, z lotem zarówno dla SpaceX, jak i Falcona 9. Te dwie misje będą oddzielne, z pierwszy zestaw na rok, a drugi w 2023 roku.

Oba będą korzystać z łodzi desantowych Hakuto-R firmy ispace, które zostały pierwotnie opracowane do udziału w wspieranym przez Google konkursie Lunar XPRIZE. Skończyło się to bez zwycięzcy, ale niektóre firmy, w tym ispace, kontynuowały prace nad podwoziem, kładąc nacisk na marketing. Hakuto-R zostanie wysłany w imieniu JAXA, niosąc imponującego robota w kształcie księżyca, który wygląda jak nowa migawka łazika.

W międzyczasie GM ogłosił w zeszłym tygodniu, że współpracuje z weteranem przemysłu kosmicznego, Lockheedem Martinem, nad opracowaniem nowej generacji pojazdów księżycowych, które zapewnią przyszłym księżycowym astronautom większą prędkość i zasięg. GM i Lockheed nadal muszą wygrać kontrakt z NASA, aby faktycznie to zrobić, ale są wyraźnie podekscytowani tą perspektywą.

READ  Scena z filmu Disneya West Island w Montrealu zalała zieloną przestrzeń, a mieszkańcy są źli

Główne sesje akcjonariuszy: Space powraca w grudniu

W zeszłym roku zorganizowaliśmy naszą pierwszą dedykowaną imprezę kosmiczną i poszła tak dobrze, że zdecydowaliśmy się ją ponownie gościć w 2021 roku. W tym roku odbędzie się ona 14 i 15 grudnia i ponownie będzie to konferencja w pełni wirtualna, więc będą mogli przyłączyć się ludzie z całego świata.

Na zeszłorocznej imprezie mieliśmy niesamowitą grupę gości i prelegentów, w tym Petera Becka z Rocket Lab, Kathy Lueders z NASA i nie tylko, a my już pracujemy nad świetnym programem, który z pewnością podnieci każdą przestrzeń. entuzjastów.

Możesz faktycznie dostać bilety, a jeśli przyjedziesz wcześniej, zaoszczędzisz 100 $.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *