GoPro i Insta360 zyskują silnego konkurenta dzięki 360-stopniowej kamerze sportowej Kandao „QooCam 3” – Yanko Design

GoPro i Insta360 zyskują silnego konkurenta dzięki 360-stopniowej kamerze sportowej Kandao „QooCam 3” – Yanko Design

Chociaż firma Kandao zbudowała swoją reputację dzięki najnowocześniejszej fotografii w wirtualnej rzeczywistości i sprzęcie konferencyjnym, jej najpopularniejsi dostawcy zawsze oferowali sprzęt zorientowany na konsumenta, taki jak seria QooCam. Najnowszą propozycją firmy z tej serii jest QooCam 3, mała, przenośna kamera 360 stopni przeznaczona do współpracy z GoPro Max i Insta360 X3. Za 349 dolarów QooCam 3 ogłusza konkurencję czujnikiem 1/1,55 cala i przysłoną f1,6, która przepuszcza więcej światła, pomagając aparatowi uchwycić więcej szczegółów przy mniejszym świetle. Rezultatem jest wideo 360 stopni w rozdzielczości do 5,7 K lub zwykłe filmy w stylu kamery sportowej 4K. Aha, dźwięk przestrzenny działa również w przypadku filmów przestrzennych!

Projektant: Kandao

Dzięki dwóm czujnikom 1/1,55 cala QooCam 3 przewyższa czujniki 1/2 cala Insta360 X3 i 1/2,3 cala GoPro Max. To, w połączeniu z imponującą maksymalną przysłoną f1,6 (w porównaniu z f1,9 w X3 i Max f2,8), znacznie zwiększa jego zdolność do redukcji szumów i zapewnia wyjątkową wydajność w warunkach słabego oświetlenia. QooCam 3 może przechwytywać wideo 360 stopni w maksymalnej rozdzielczości 5,7K przy 30 klatkach na sekundę lub zwykłe wideo przy 4K przy 60 klatkach na sekundę. Dodatkowo może tworzyć wspaniałe panoramy o rozdzielczości 62 MP i nagrywać dźwięk przestrzenny 360 stopni oraz 4 kanały w formacie Ambisonic, umożliwiając użytkownikom skupienie dźwięku w oparciu o pożądaną orientację ramki.

QooCam 3 jest niezwykle podobna do GoPro Max pod względem wyglądu fizycznego, chociaż jest nieco większa i cięższa. Można go zanurzyć w wodzie na głębokość do 10 metrów lub 33 stóp, a stopień ochrony IP68 gwarantuje, że jest odporny na kurz i wodę, dzięki czemu nadaje się do różnych, pełnych akcji i przygód sytuacji. Na poziomie oprogramowania QooCam 3 ma sporo podobieństw z interwałem Insta360. Kandao uzupełnia ofertę aplikacją mobilną do kreatywnego montażu i płynnego udostępniania w mediach społecznościowych, a także aplikacją komputerową dla bardziej zaawansowanych entuzjastów postprodukcji.

READ  Kontroler Stadia wkrótce będzie działał przez Bluetooth

Wygląda na to, że Kandao skupia się na rynku kamer akcji 360 stopni, z bardzo rozsądną ceną wynoszącą 349 dolarów, co stanowi podwyżkę nawet GoPro Max o 50 dolarów. QooCam 3 jest dostępna na stronie Kandao, choć wkrótce powinna pojawić się także w sklepach Amazon.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *