Genius Katerra Gotowy Start Wyłączanie

Genius Katerra Gotowy Start Wyłączanie

Katarzyna, prefabrykaty początek Innowator drewna kto się zdarzył? Michael Green Architekci (MGA) i Lorda Ike’a Sargenta w 2018 roku, Mówi się, że jest zamknięty. Zgodnie z komunikacją wewnętrzną Dostał to Informacja Dzisiaj jest 1 czerwcaFirma planuje wypuścić tysiące swoich pracowników i zrezygnować z istniejących projektów budowlanych. Co więcej, wydaje się, że Katerra Nie ma wystarczającej ilości pieniędzy w banku Wypłacić odprawy lub urlopy bezzwrotne.

Wszystko to dzieje się po tym, jak japoński gigant SoftBank nałożył na inną firmę شركة 200 milionów dolarów w Katerrze na początku 2021 r., dając jej większościowy udział w spółce. (SoftBank wcześniej zainwestował w firmę 2 miliardy dolarów). NA Wspomniała, że ​​ten ruch pomógł powstrzymać bankructwo, ponieważ pandemia COVID-19 uderzyła w szczególności w branżę budowlaną.

Informacja Zapewnił, że zamknięcie Katery jest rzeczywiście wynikiem pandemii; Zamknięcie placów budowy w połączeniu z rosnącymi kosztami materiałów i robocizny pchnęło firmę jeszcze głębiej na minus. Nie mówiąc już o wielu rundach zwolnień, które Katerra przeszła w 2020 r., kiedy zmniejszyła zatrudnienie z ponad 8500 pracowników na całym świecie do zaledwie 2400.

Założona w 2015 r. przez Michaela Marksa (zarząd przeforsował ją w zeszłym roku), Katerra ma na celu wdrożenie „podejścia Doliny Krzemowej do budownictwa” poprzez zmniejszenie zależności od wykwalifikowanej siły roboczej i automatyzację procesu budowlanego. w NAProfil 2018Craig Curtis, główny architekt Katerra, podkreślił, że celem firmy jest pokazanie, że masowa produkcja niekoniecznie oznacza niekończące się morze imitacji wież, ale że każdy budynek nie musi też występować jako prototypowy architekt. Poprzez pionowe zintegrowanie każdego aspektu łańcucha dostaw, produkcję własnych materiałów, a następnie jednostek, które będą instalowane na miejscu, Katerra dążyła do odniesienia sukcesu tam, gdzie inni konstruktorzy zawiedli, utrzymując koszty na niskim poziomie. Doprowadziło to do powstania własnej firmy 250 000 stóp kwadratowych tartaku w Spokane, Waszyngton, a także inne obiekty.

READ  Lekarze twierdzą, że zakup szczepionki w celu uniknięcia dawki Moderna jest „niepokojący”, niepotrzebny i potencjalnie szkodliwy

Jednak na początku stało się jasne, że kalifornijska firma Menlo Park nie może sama zmienić świata. Na początku 2018 rokuKaterra połączyła się z indyjską firmą KEF Infra, która wykorzystuje roboty budowlane do obniżenia kosztów budowy. Co ważniejsze, ten ruch pomógł Katerrze zdobyć przyczółek w Indiach i na Bliskim Wschodzie.

Uzyskując komentarz, Michael Green, założyciel i dyrektor MGA, przedstawił następujące oświadczenie:

„MGA jest zdrowe, zajęte i Natalie [Telewiak] I nadal kontroluję MGA jako dyrektorzy. Przejmiemy teraz 100% własności i dopracujemy szczegóły na tym froncie. Przygotowujemy się na ewentualność i kontynuujemy współpracę jak zwykle z naszymi niesamowitymi klientami, projektami i zespołem w MGA.

„Jest to bolesne dla tak wielu dotkniętych chorobą i współczujemy im wszystkim. Jesteśmy wdzięczni, że MGA jest silne, bezpieczne i pełne pasji w zakresie różnorodności, znaczenia i wpływu wykonywanej przez nas pracy.”

Zamknięcie Katerra stanowi kolejną bolesną stratę dla SoftBanku. W marcu Greensill Capital, kolejna firma SoftBank wspierana przez Vision Fund, Ogłoszono upadłość i upadek. A wraz z wydaniem Doceniony przez krytyków film dokumentalny WeWork w kwietniuStało się jasne, jak wiele złego zarządzania dzieje się za kulisami w czymś, co kiedyś było wspólnym zespołem zadaniowym, który nazwał SoftBank swoim największym sponsorem. (Szczerze mówiąc, WeWork nadal działa.)

NA Przybył do Katery i innych Powiązane strony Komentarz i ten artykuł zostaną odpowiednio zaktualizowane.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *