Technologia napędzająca wzrosty na amerykańskich akcjach; Bitcoin Bounce: odwrócenie rynków

(Bloomberg) – Akcje technologiczne doprowadziły do ​​wzrostów na amerykańskich akcjach, ponieważ obawy o inflację wydawały się słabnąć. Bitcoin zmierzał w kierunku największego wzrostu od lutego, wychodząc z porażki w ten weekend.

Wszystkie główne grupy awansowały na indeks S&P 500. Największa kryptowaluta na świecie wzrosła po spadku o 18% w niedzielę. Większość metali nieszlachetnych znalazła się pod presją, a poziom rudy żelaza i stali spada, ponieważ Chiny intensyfikują wojnę przeciwko rosnącym cenom surowców.

Chociaż wielu analityków ostrzega, że ​​może być za wcześnie, aby jasno wskazać na ryzyko inflacyjne, słabsze niż oczekiwano raporty ekonomiczne pomogły uspokoić obawy inwestorów. Dane z Federal Reserve Bank of Chicago w poniedziałek pokazały, że aktywność gospodarcza w USA spowolniła w kwietniu. Dziesięcioletnie stawki wakacyjne – rynkowy miernik oczekiwań inflacyjnych na następną dekadę – pozostają niezmienione po ograniczeniu ich największego tygodniowego spadku od września.

„Publiczne obawy dotyczące inflacji stanowią przeszkodę dla akcji i pozostaną tak, dopóki inflacja nie stanie się oczywista” – napisał do klientów Tom Essay, były trader Merrill Lynch, który założył biuletyn „The Sevens Report”. „Do tego czasu spodziewamy się bardziej niestabilnego rynku – ale w tym momencie nadal obowiązuje silne wsparcie polityczne dla akcji, co jest dobrą rzeczą”.

Przeczytaj: Brainard przedstawia korzyści finansowe związane z cyfrową walutą banku centralnego

Niektóre z najważniejszych cech firmy:

Virgin Galactic Holdings Inc. wzrosła po tym, jak firma założona przez brytyjskiego miliardera Richarda Bransona przeprowadziła próbny lot w kosmos po raz pierwszy od ponad dwóch lat, a Coinbase Global Inc. Tam, gdzie jest to zalecane przez Goldman Sachs Group Inc. Kupując akcje na giełdzie kryptowalut. Beyond Meat Inc. Wynik ulepszonego wegetariańskiego produktu mięsnego, który przewyższa Bernsteina.

Oto kilka wydarzeń w tym tygodniu:

READ  S&P 500 przerywa czterodniową passę spadków, Dow i Nasdaq rosną

Konsensus CoinDesk łączy wiodące głosy kryptowalut w celu omówienia NFT, giełd i roli banków centralnych. Gubernator Fed Lyle Brainard i założyciel Bridgewater Ray Dalio będą uczestniczyć. Do 27 maja, od decyzji indonezyjskiego banku w sprawie stóp procentowych we wtorek, w środę przez Bank Rezerw Nowej Zelandii, a w czwartek przez Bank of Korea w sprawie stóp procentowych, prezesi największych amerykańskich banków, w tym JPMorgan i Goldman Sachs, zeznawać przed ustawodawcami w bankowym Senacie Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów w środę. Roszczenia z tytułu bezrobocia w USA, PKB, dobra trwałe, oczekująca sprzedaż domów, czwartek.

Oto niektóre z głównych ruchów na rynkach:

Sklepy

Indeks S&P 500 wzrósł o 0,5% od 9:30 czasu nowojorskiego, Nasdaq 100 o 0,6%, Dow Jones Industrial o 0,4%, Stoxx Europe 600 o 0,1%, a indeks MSCI Global Index wzrósł 0,3%.

Monety

Bloomberg Spot Dollar Index spadł o 0,1%, a euro wzrosło o 0,3% do 1,2215 USD, funt brytyjski nieznacznie się zmienił na poziomie 1,4149 USD, a japoński jen wzrósł o 0,1% do 108,84 USD za dolara.

Więzy

Rentowność 10-letnich papierów skarbowych pozostała nieznacznie na niezmienionym poziomie 1,61% Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych w Niemczech pozostała nieznacznie na poziomie -0,13%, a 10-letnich w Wielkiej Brytanii spadła o 1 punkt bazowy do 0,82%

Dobra

Ropa West Texas Intermediate wzrosła o 1,7% do 65 USD za baryłkę, a kontrakty terminowe na złoto o 0,2% do 1882 USD za uncję.

Więcej podobnych historii jest dostępnych pod adresem bloomberg.com

Zapisz się teraz Aby wyprzedzić konkurencję dzięki najbardziej zaufanemu źródłu wiadomości biznesowych.

© 2021 Bloomberg LP

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *