Gary Stern wyprowadza się z Montrealu Aloette

Gary Stern wyprowadza się z Montrealu Aloette

Wygląda na to, że Montreal Alouettes wracają na rynek dla nowego właściciela.

Zdeklarowany właściciel mniejszościowy, Gary Stern, odchodzi od codziennej współpracy z klubem i rezygnuje ze swojej roli w radzie dyrektorów Canadian Football League, ze skutkiem natychmiastowym.

Stern, który był także dyrektorem naczelnym zespołu, kupił klub we współpracy ze swoim zmarłym teściem Sidem Spiegelem w styczniu 2019 roku. Spiegel zmarł nieco ponad rok temu.

Dzięki 25-procentowemu udziałowi Sterna, śmierć Spiegla sprawiła, że ​​jego 75-procentowy udział w Alwette przejął kontrolę nad jego majątkiem.

Załatwienie tej posiadłości pozostaje sprawą złożoną i uważa się, że Stern niewiele współpracował, jeśli chodzi o sprawy związane z Alouettes.

Stern zachowa swój udział w drużynie, ale wszystkie inne działania w klubie się skończyły. Do poniedziałku rano aktywne wcześniej konto na Twitterze zostało dezaktywowane.

Chociaż liga bez wątpienia będzie potrzebować nowego właściciela franczyzy w Montrealu, dotychczasowy właściciel nadal obowiązuje.

Liga, która została niedawno poinformowana o zamiarach Sterna, musi teraz znaleźć nowego właściciela dla franczyzy, którą zarządzała z ogromną stratą przez cały sezon w 2019 roku. Stern i Spiegel przejęli władzę prawie trzy miesiące przed wybuchem pandemii COVID-19 . Operacje ligowe zostały wstrzymane, co skutkowało odwołaniem sezonu 2020.

Stern był publicznie entuzjastycznie nastawiony do Alouettes, w tym dużej obecności w mediach społecznościowych. Ale jak ujął to ktoś z jego bliskich: „To nie było to, co subskrybowałem”.

Stern, który mieszka w południowym Ontario, jest dyrektorem generalnym Crawford Steel, firmy założonej przez jego zmarłego teścia.

Stern kupił Alouettes na prośbę swojego starego przyjaciela Dale’a Lastmana, prawnika i dyrektora Maple Leaf Sports and Entertainment, która jest właścicielem Toronto Argonauts. Lastman pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Gubernatorów CFL od grudnia 2019 r. do lutego 2022 r., Kiedy ogłoszono, że ustąpi.

READ  Rozmowy Nugenta Hopkinsa i Eulerów poszły „z boku”

CFL współpracuje z bankierami inwestycyjnymi, aby w razie potrzeby tworzyć zapasy dla potencjalnych właścicieli na potrzeby ekspansji lub istniejących franczyz.

Alouettes był własnością Roberta Wetenhalla i jego rodziny od 1997 do 2018 roku, kiedy to liga przejęła operacje zespołu, szukając nowego właściciela. Własność Wetenhall nadzorowała okres ciągłych sukcesów na boisku do 2013 roku, w którym to czasie Percival Molson Stadium powiększył się z około 20 000 miejsc do prawie 25 000.

Montreal niedawno przyciągnął największą publiczność w sezonie, reklamowaną na 2 1024, a średnio od 16 000 do 17 000 fanów na mecz.

Poinformowano, że Alouettes stracili 12 milionów dolarów w ostatnim sezonie pod Wetenhallem. Uważa się, że pozostałe osiem drużyn CFL musiało wydać prawie 1 milion dolarów każdy, aby utrzymać zespół na powierzchni pod ligą w 2019 roku, z których część została wykupiona, gdy Stern i Spiegel kupili drużynę.

rygorystyczny Do Montreal Gazette w grudniu zeszłego roku Że deficyt zespołu w 2021 roku był „wyższy niż oczekiwano”.

Alouettes są w sezonie 4-6 i goszczą Ottawę w piątek.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *