Floryda uznaje swoją rolę w transporcie lotniczym imigrantów do Kalifornii

Floryda uznaje swoją rolę w transporcie lotniczym imigrantów do Kalifornii

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

podpis pod zdjęciem,

We wrześniu zeszłego roku Floryda przetransportowała drogą lotniczą imigrantów do Martha’s Vineyard w stanie Massachusetts.

Departament Zarządzania Kryzysowego Florydy (FDEM) przyznał się do roli w transporcie 36 imigrantów do Sacramento w Kalifornii podczas dwóch lotów w ostatnich dniach.

Pierwszy lot z 16 migrantami przyleciał w zeszłym tygodniu, a drugi w poniedziałek z 20 migrantami na pokładzie.

Przywódcy Kalifornii badają, czy złamano jakiekolwiek przepisy i czy ludzie zostali wprowadzeni w błąd.

Floryda twierdzi, że wszyscy imigranci przylecieli dobrowolnie.

To pierwsze publiczne przyznanie Florydy, że stało za lotami, po kilku dniach ciszy.

„Poprzez ustną i pisemną zgodę ci wolontariusze wyrazili chęć wyjazdu do Kalifornii” – powiedziała Alicia Collins, dyrektor ds. Komunikacji w FDEM we wtorkowym oświadczeniu.

Pani Collins powiedziała, że ​​„wykonawca był na miejscu”, aby upewnić się, że migranci dotrą „bezpiecznie do trzeciej organizacji pozarządowej”, zwanej katolickimi organizacjami charytatywnymi.

FDEM udostępniło również wideo – najwyraźniej z transportu – które wydawało się pokazywać migrantów, niektórzy twierdzili, że są dobrze traktowani.

W oświadczeniu kontynuowano: „Od lewicowych burmistrzów El Paso w Teksasie i Denver w Kolorado transfer osób nielegalnie przekraczających granice USA nie jest niczym nowym, ale nagle, kiedy Floryda wysyła nielegalnych cudzoziemców do miasta-sanktuarium, jest to unieważnić uwięzienie i porwanie.” „.

Imigranci posiadali dokumenty dotyczące stanu Floryda, mimo że nigdy nie przejeżdżali przez ten stan.

Pierwsza grupa została przewieziona z Teksasu do Nowego Meksyku, prywatnym wyczarterowanym samolotem do Sacramento i zabrana do diecezji rzymskokatolickiej, lokalnego kościoła, powiedział w tym tygodniu prokurator generalny Kalifornii Rob Ponta.

„Badamy, czy osoby, które zorganizowały wycieczkę grupową, wprowadziły kogokolwiek w błąd lub złamały prawo” – powiedział.

W zeszłym roku DeSantis wysłał dwa samoloty z imigrantami do Martha’s Vineyard, zamożnej dzielnicy w Massachusetts.

Floryda i co najmniej dwa inne kontrolowane przez Republikanów stany wysłały autobusy imigrantów do miast rządzonych przez Demokratów w proteście przeciwko federalnej polityce imigracyjnej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *