Federalni twierdzą, że samolot, który rozbił się w Wirginii, stracił kontakt z kontrolerami ruchu lotniczego podczas wchodzenia na pokład

Federalni twierdzą, że samolot, który rozbił się w Wirginii, stracił kontakt z kontrolerami ruchu lotniczego podczas wchodzenia na pokład
Sarah Bromfield, Jake Offenhartz i Ben Finlay, Associated Press

Opublikowano wt., 6 czerwca 2023 r. o 18:41 EDTOstatnia aktualizacja wtorek, 6 czerwca 2023 r., 19:36 czasu wschodniego

NOWY JORK (AP) — Jedna z pasażerek była dozorczynią z Jamajki, znaną z hojnych porcji owsianki babki lancetowatej. Innym była luksusowa agentka nieruchomości, która wróciła z rodzinnej wizyty ze swoją dwuletnią córką. Mężczyzna za sterami samolotu, ostatnio widziany w kokpicie, był wykwalifikowanym pilotem z wieloletnim doświadczeniem.

Czwórka zginęła w niedzielę, kiedy prywatny samolot, którym podróżowali, stracił kontakt z kontrolerami ruchu lotniczego i rozbił się w górach w wiejskiej Wirginii. W pewnym momencie niereagujący Cessna Citation przeleciał bezpośrednio nad Waszyngtonem, wywołując serię wojskowych myśliwców, które wywołały dźwiękowy boom wokół obszaru DC.

Podczas gdy śledczy federalni nadal ustalają, co się stało, pojawiają się nowe szczegóły dotyczące ludzi, którzy stracili życie w tragedii, która pozostawiła przyjaciół i rodzinę zataczających się od Hamptons po południową Florydę.

Adina Azarian, lat 49, była dobrze znana w nowojorskich kręgach nieruchomości, broker luksusowych nieruchomości, którego portfolio ekskluzywnych ofert było przedmiotem zazdrości jego kolegów, powiedzieli przyjaciele. Jej córka zaszła w ciążę podczas pandemii, a następnie zatrudniła 56-letnią Evadne Smith jako nianię mieszkającą w jej domu w East Hampton.

Znany w rodzinie jako „Niania V”, Smith dużo podróżował z matką i córką, służąc jako uspokajająca przeciwwaga dla zajęcia Azarian, polegającego na zawieraniu umów.

– Adina żartowała, że ​​zatrudniła guwernantkę nie tylko dla swojej córki, ale i dla siebie – wspomina Rafael Avigdor, stary znajomy pośrednika w handlu nieruchomościami. Powiedział, że był pod takim wrażeniem, że zatrudnił siostrę Smitha do opieki nad jego matką na Florydzie.

Smith pozostawia jednego syna na Jamajce, który był nieosiągalny.

Przed incydentem Azarian, jej córka Aria i Smith przebywali w Północnej Karolinie, odwiedzając przybranych rodziców Azarian, wybitnych republikańskich darczyńców, Johna i Barbarę Rumble.

READ  Wizyta Bidena: Trump nazywa umowy między USA a Kanadą „okropnymi”

Azarian, która dorastała w Connecticut i New Hampshire ze swoją biologiczną matką, spotkała Rumplesów przypadkowo jako osoba dorosła. Para powiedziała, że ​​Azarian przypomina im ich córkę Victorię, która zginęła w wieku 19 lat w wypadku nurkowym.

„Zbliżaliśmy się do siebie coraz bardziej” – wspomina John Rampell.

Poczuli tak silną więź z Azarian, że postanowili ją adoptować – proces ten zakończył się, gdy Azarian miała 40 lat. Siedem lat później Azarian poczęła swoją córkę Arię dzięki zapłodnieniu in vitro.

„Nie mógłbym kochać istoty ludzkiej bardziej niż ją i mojego dziadka” – powiedział Rumple.

W ostatnich latach Azarian ponownie nawiązała kontakt ze swoją biologiczną matką, Christiną Graham, z Nashua w New Hampshire. Graham powiedziała, że ​​dowiedziała się o śmierci po tym, jak Rumples ją ogłosili, ale nie otrzymała wiadomości bezpośrednio od nich.

„Trudno mi pogodzić się z jej odejściem” – powiedział Graham. Budowaliśmy nasze relacje. Dojeżdżaliśmy do celu”.

Rumble zidentyfikował pilota jako Jeffa Hefnera.

Rumble, który jest właścicielem kilku samolotów, powiedział, że niedawno zatrudnił 69-letniego Hefnera do pracy w pełnym wymiarze godzin jako pilot i mechanik. Powiedział, że wcześniej pracował z Hefnerem przez około pięć lat.

„To była najwyższa półka, całkowicie najwyższa półka” – powiedział Rumble o umiejętnościach pilotażu Hefnera. „Nie pozwoliłbym mojej córce i dziadkowi latać z nim, gdyby tak nie było”.

Dan Newlin, prawnik, który kieruje kancelarią prawniczą na Florydzie, w której Hefner pracował jako konduktor, powiedział, że Hefner był „bardzo utalentowanym i utalentowanym pilotem”, który latał przez 25 lat jako kapitan w Southwest Airlines i miał ponad 25 000 godzin lotu czas. Po przejściu na emeryturę z Southwest, Newlin napisał w e-mailu, że Hefner został certyfikowanym pilotem kilku prywatnych odrzutowców. Powiedział, że Hefner jest żonaty i ma troje dzieci.

READ  Trump News: Markowe trampki kosztują 400 dolarów

Urzędnicy powiedzieli, że pilot przestał reagować na instrukcje kontroli ruchu lotniczego w ciągu kilku minut od startu z Tennessee. Samolot poleciał do Nowego Jorku, w pobliżu miejsca docelowego na Long Island, po czym wrócił na kurs i przeleciał bezpośrednio nad Waszyngtonem.

Według urzędników piloci myśliwców wyznaczeni do przechwycenia błędnego lotu powiedzieli, że Hefner nie reagował i wycofał się.

Przyczyna katastrofy jest nadal badana, chociaż eksperci twierdzą, że główną teorią była utrata ciśnienia w kabinie.

Lavoie relacjonował z Richmond w Wirginii

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *