Beta programisty Apple jest teraz do pobrania i zainstalowania za darmo

Beta programisty Apple jest teraz do pobrania i zainstalowania za darmo

Osoby z darmowymi kontami deweloperskimi Apple będą wreszcie miały dostęp do wersji próbnych najnowszego oprogramowania firmy w tym samym czasie, co osoby płacące. wskazane przez użytkownika Aktualizacje oprogramowania iSoftware na Twitterze i potwierdził to Strona porównania oprogramowania Apple dla programistówWersje beta systemu operacyjnego można teraz instalować bez konieczności płacenia 99 USD rocznie opłaty Apple Developer Program. Oznacza to, że entuzjaści będą mogli od dzisiaj instalować różne wersje beta, w tym iOS 17, za darmo w zamian za to, że będą musieli czekać do lipca na publiczną wersję beta. To znaczy, o ile mają konto Apple Developer.

Po wczorajszym WWDC firma Apple udostępniła deweloperską wersję beta systemu iOS 17 i w przeciwieństwie do poprzednich lat dostęp mają teraz osoby korzystające z darmowej wersji. Chociaż wcześniej wydawało się, że otwarcie dostępu do bezpłatnych kont oznaczało, że społeczeństwo będzie mogło je również pobrać, teraz rozumiemy, że nie każdy może uzyskać dostęp do wersji beta dla programistów. Będziesz potrzebować identyfikatora Apple ID lub konta w Programie dla programistów. Jednak bariera wejścia w wysokości 99 USD została usunięta.

Na początku tego roku Apple wprowadziło zmianę w sposobie dystrybucji wersji beta dla programistów. Wcześniej programiści musieli pobierać i instalować profil konfiguracji dla poszczególnych urządzeń. Ale system pozwala teraz użytkownikom instalować wersje beta, po prostu wybierając opcję w ustawieniach aktualizacji oprogramowania bezpośrednio na swoim urządzeniu. Pomimo zmiany Apple nadal wymaga płacenia 99 USD rocznie, aby uzyskać dostęp do wersji beta programistów. Teraz użytkownicy, którzy nie chcą uiszczać opłaty, nie będą musieli czekać na publiczną wersję beta, która zawsze była dostępna za darmo, ale zwykle jest udostępniana po zakończeniu wersji beta dla programistów. W tym roku Apple twierdzi, że publiczne wersje beta powinny pojawić się w lipcu.

READ  Samsung Galaxy S22 Ultra może być niedostępny przez wiele miesięcy

Zdecydowanie odradzamy uruchamianie wersji beta na głównych urządzeniach, ponieważ mogą występować błędy i problemy, zwłaszcza na początku cyklu. Te wersje beta są przeznaczone dla programistów, którzy zazwyczaj posiadają dodatkowe urządzenia, aby testować swoje aplikacje pod kątem nowego oprogramowania. Niektóre wersje beta, takie jak te dla systemów watchOS 10, tvOS 17, HomePod 17 i AirPods, uniemożliwiają przejście na wersję publiczną. W przypadku tych platform po zainstalowaniu wersji beta utkniesz z nią do następnej publicznej wersji, która jest zwykle dostępna później jesienią. Zdecydowanie instaluj te wersje próbne na własne ryzyko. Ale ci, którzy nie boją się ryzyka i są częścią programu dla programistów, mogą go pobrać już teraz.

Aktualizacja (22:15 ET): Ten artykuł został zaktualizowany, aby wyjaśnić, że chociaż wersje beta programistów są teraz dostępne dla osób posiadających bezpłatne konta, nie był to przypadek ani nie jest dostępny dla każdego. Aby pobrać wersję beta dla programistów, potrzebujesz identyfikatora Apple ID lub konta powiązanego z programem dla programistów.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez nasz zespół redakcyjny, niezależnie od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki partnerskie. Jeśli kupisz coś za pośrednictwem jednego z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską. Wszystkie ceny są aktualne w momencie publikacji.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *