Eric Carle, niezwykle głodny autor Caterpillar, umiera w wieku 91 lat | Wiadomości o sztuce i kulturze

Eric Carle, niezwykle głodny autor Caterpillar, umiera w wieku 91 lat |  Wiadomości o sztuce i kulturze

Karl opisał dziecięcy klasyk, który sprzedał się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie, jako „książkę nadziei”.

Eric Carle, uznany autor i ilustrator, najlepiej znany z klasycznej książki dla dzieci The Very Hungry Caterpillar, zmarł w wieku 91 lat, zgodnie z oświadczeniem jego wydawcy udostępnionym na jego oficjalnym koncie na Instagramie.

Książka, wydana po raz pierwszy w 1969 r., Pokazuje gąsienicę, która w ciągu tygodnia przegryza się przez wiele różnych pokarmów, zanim w końcu pojawi się jako piękny motyl.

Dzięki charakterystycznej grafice i drobiazgowym koncepcjom edukacyjnym książka sprzedała się w ponad 50 milionach egzemplarzy na całym świecie i została przetłumaczona na ponad 60 języków.

Wydawca Penguin Kids napisał w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze.

Washington Post podał, że pisarz zmarł w niedzielę w swoim domu w Northampton w stanie Massachusetts.

Zapytany, dlaczego uważa, że ​​„Bardzo głodna gąsienica” jest popularna od tak dawna, Carle odpowiedział: „Myślę, że to książka nadziei. Dzieci potrzebują nadziei. Ty, niewielka gąsienica, możesz wyrosnąć na pięknego motyla i ze swoim talentem latać w świat ”- napisano w oświadczeniu na swoim oficjalnym koncie na Instagramie.

„Dziękuję, Eric Karl, za podzielenie się swoim niesamowitym talentem z wieloma pokoleniami młodych czytelników” – dodała.

Wyrazy uznania wylewały się na autora w mediach społecznościowych, w tym od bogatych i sławnych.

„Eric Carle nie żyje – ale zostawił nam niezapomnianą głodną gąsienicę, niedźwiedzia brunatnego, niedźwiedzia brunatnego – książki, które czytałam swoim dzieciom, a teraz wnukom” – napisała na Twitterze aktorka Mia Farrow. Pełne miłości myśli z rodziną i bardzo wielka wdzięczność dla pana Carla.

READ  Chris Harrison zwolniony – TVLine

Karl opublikował ponad 70 tytułów, wyróżniających się kolorową grafiką, w tym Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?, The Grouchy Ladybug i Papa, Please Get the Moon for Me.

Oprócz pracy jako autor dla dzieci, Karl był znanym artystą i projektantem.

Karl opublikował ponad 70 książek, był także znanym projektantem i artystą [Jim Bourg/Reuters]

W wieku 87 lat rozpoczął pracę nad serią abstrakcyjnych kartonów i plakatów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu, przedstawiających anioły, które zadedykował artyście Paulowi Klee.

Na stronie internetowej Karla opublikowano rysunek i wiersz na cześć autora:

W świetle księżyca

Trzymaj się dobrej gwiazdy,

Malarz tęczy

Podróżuje teraz po nocnym niebie

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *