Inwestor-aktywista zdobywa miejsca w zarządzie Exxon na Big Oil Day

Silnik nr 1 Active Investor Fund wygrał dziś na dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy Exxon w środę.

Silnik nr 1, pomimo swoich niewielkich rozmiarów, z powodzeniem zapewnił sobie co najmniej dwa miejsca w zarządzie giganta naftowego po niszczycielskiej bitwie o radę dyrektorów Exxon. Głosowanie na trzeciego kandydata popieranego przez Silnik nr 1 jest nadal nierozstrzygnięte, ponieważ jest bardzo blisko zaproszenia. Silnik nr 1 okazał się nieskuteczny w przypadku czwartego kandydata.

Silnik nr 1 posiada tylko 54 miliony dolarów udziałów Exxona.

Exxon ze swojej strony zdołał wylądować ośmiu spośród nominowanych do zarządu. Jest dwanaście miejsc.

Zwycięstwo jest postrzegane jako szokujące i mocne oświadczenie akcjonariuszy o ich niezadowoleniu z naftowego giganta, który nie robi wystarczająco dużo, aby złagodzić wpływ jego działalności na klimat. Dla Exxon może to oznaczać, że nadchodzą duże zmiany.

Firma Mover nominowała numer 1 i poparła czterech kandydatów, a także była w stanie zapewnić inne duże fundusze emerytalne w swoim kącie, aby wesprzeć tych kandydatów. Fundusze wspierające kandydatów do silników numer 1 obejmują Fundusz Emerytalny stanu Nowy Jork, California Public Employee Retirement System (CalPERS) i California State Teachers 'Retirement System (CSTRS).

„Wezwaliśmy do zmiany w ExxonMobil, a rekordowa liczba akcjonariuszy, w tym wielu największych inwestorów na świecie, głosowała za pociągnięciem firmy do odpowiedzialności” – powiedział CalSTRS w oświadczeniu. komunikat Na swojej stronie internetowej po głosowaniu.

Kandydatami przedstawionymi przez Engine # 1 byli menadżerowie z doświadczeniem w transformacji energetyki, którzy uwzględnią zagrożenia związane ze zmianami klimatycznymi w długoterminowym planie działania.
Zamiast „Tylko omawianie punktów”.

Dla Exxona te „dyskusje” obejmują 3 miliardy dolarów na badania nad wychwytywaniem dwutlenku węgla i technologię redukcji emisji, a także wybór inwestora ESG do rady dyrektorów w marcu. Dzisiejsze głosowanie wskazuje, że to nie wystarczyło akcjonariuszom.

READ  Stopa inflacji w Kanadzie wzrosła do 5,1% - najwyższego poziomu od 1991 r.

Przed środowym głosowaniem niektórzy analitycy sugerowali, że dyrektor generalny Exxon, Darren Woods, może nie być w stanie utrzymać swojego stanowiska dyrektora generalnego, jeśli którykolwiek z kandydatów na silniki nr 1 odniesie sukces w zapewnieniu miejsca w zarządzie giganta naftowego .

Napisane przez Juliana Geigera dla Oilprice.com

Ważniejsze lektury z Oilprice.com:

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *