Elonowi Muskowi nie podobało się to, co powiedziała mu kobieta, więc zwolnił cały jej dział

Elonowi Muskowi nie podobało się to, co powiedziała mu kobieta, więc zwolnił cały jej dział

RIP, zespół Superchargerów.

przysięga wierności

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, oblega producenta samochodów i wydaje się, że robi wszystko, co w jego mocy, aby wrzucić firmę w chaos.

Pod koniec zeszłego miesiąca pojawiła się wiadomość, że rtęciowy miliarder zwolnił cały zespół 500 pracowników firmy, co rozzłościło fanów i zmartwiło inwestorów.

Według czterech byłych pracowników rozmawiać z ReuteraMusk odbył przed egzekucją spotkanie jeden na jednego z Rebeccą Tinucci, byłą szefową firmy ds. ładowania pojazdów elektrycznych, i najwyraźniej nie spodobało mu się to, co usłyszał, dlatego wkrótce potem zwolnił ją i cały jej zespół.

Podobno para nie zgodziła się co do głębszych cięć, jakie chciał wprowadzić Musk, co Tenucci odrzucił.

Tinucci była jedną z niewielu kobiet na stanowiskach kierowniczych wysokiego szczebla, które pozostały w firmie, i jedną z kilku menedżerów wyższego szczebla, którzy zostali zwolnieni lub pozostawieni sami sobie po ogłoszeniu katastrofalnych wyników kwartalnych Tesli.

Jak zawsze motywacje Muska są trudne do przeanalizowania. Biorąc jednak pod uwagę wynikający z tego chaos i potencjalnie ogromny wpływ, jaki będzie to miało na odblokowanie infrastruktury ładowania w całym kraju, trudno pogodzić się z tą decyzją.

Czy naprawdę istniała zasadnicza różnica zdań co do sposobu przeprowadzania masowych zwolnień, czy też Tenucci po prostu nie zdał testu lojalności Muska? Istnieje również element płci: miliarder ma już trudne relacje z kobietami i w przeszłości poczynił wiele mizoginicznych komentarzy.

Wojny samochodowe

Od tego czasu Musk zmienił kurs i zaczął ponownie zatrudniać część zespołu Supercharger, który został zwolniony przez producenta samochodów elektrycznych. Nic więc dziwnego, że do kierowania projektem wyznaczył także mężczyznę na stanowisku kierowniczym Bloomberga wspomniany w tym tygodniu.

W obliczu ogromnej reakcji Musk szybko i łatwo zmienił melodię. Obiecujący Że wyda „ponad 500 milionów dolarów” na rozbudowę sieci stacji doładowania Tesli.

READ  Rogers sfinalizował umowę sprzedaży Freedom Mobile Quebecorowi za 2,85 miliarda dolarów

Choć na papierze liczba ta może wydawać się duża, prawdopodobnie nie jest to dużo. Według firmy badawczej EVAdoption pół miliarda dolarów nadal oznaczałoby, że Tesla będzie budować w USA o 77 procent mniej portów ładowania miesięcznie w porównaniu z poprzednim tempem.

Skutki krótkowzrocznego posunięcia Muska są już jasne. Tesla wycofuje się już z dużych umów najmu i Kontrahenci Cienia.

„To niefortunne, że teraz muszą zajmować się tymi wszystkimi różnymi projektami” – powiedział jeden z byłych pracowników zespołu spedycyjnego. Reutera. „To naprawdę smutne widzieć, jak wszystkie te relacje płoną, a ludzie są naprawdę źli – i słusznie”.

Tymczasem Musk nadal zamierza zapewnić sobie jedną z największych wypłat korporacyjnych w historii W pogoni za luką w prawie korporacyjnym stanu Delaware Aby zwrócić pakiet wynagrodzeń o wartości 56 miliardów dolarów.

Więcej o Elonie Musku: 98% kierowców, którzy wypróbowali pełną wersję beta Tesli, zaprzestało korzystania z niej po zakończeniu okresu próbnego

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *