PlayStation Store jest badane pod kątem praktyk antykonkurencyjnych w Polsce

PlayStation Store jest badane pod kątem praktyk antykonkurencyjnych w Polsce

Polska dołącza do rosnącej listy krajów badających Sklep PS Ceny oraz rzekome praktyki antykonkurencyjne stosowane przez firmę Sony Interactive Entertainment. ostatni rok, Rumunia ogłosiła podobne dochodzenieW listopadzie 2023 r. brytyjski Sąd ds. Konkurencji orzekł, że pozew w tej samej sprawie wniesiony przez krajowych obrońców praw konsumentów będzie kontynuowany.

Ceny i praktyki w PS Store przyciągają uwagę, gdy Sony przyspiesza cyfryzację

A Komunikat prasowyUrząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) podał, że PlayStation Store i Steam są badane szczególnie pod kątem „praktyk ograniczających”, w tym: „wykluczania konkurencyjnych platform, wyzysku twórców i wydawców gier oraz wysokich cen dla graczy”.

UOKiK wtargnął do biura Sony w Polsce wraz z dwoma anonimowymi twórcami gier. Prezydent Tomasz Chróstny obiecał „surowe sankcje”, ale zaoferował ułaskawienie osobom współpracującym w śledztwie.

Firma Sony stanęła już w obliczu pozwu w USA w związku z rzekomymi praktykami antykonkurencyjnymi. Został odrzucony w 2022 roku. Szczególnie ważny jest moment procesów Polski i Rumunii oraz przypadek Anglii. Sony wypuściło je wczoraj Wskaźnik pobierania w wersji cyfrowej pełnego oprogramowania gier PlayStation osiągnął najwyższy w historii poziom 70% w roku finansowym 2023, co wskazuje, że pomimo rezerwacji gracze przechodzą z dysków na pobieranie w postaci cyfrowej.

Pozycja PlayStation Store jest badane pod kątem praktyk antykonkurencyjnych w Polsce pojawił się pierwszy Styl życia PlayStation.

READ  Reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej wraca na mundialu w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *