Elon Musk osobiście odwiedza teren Auschwitz-Birkenau.

Elon Musk osobiście odwiedza teren Auschwitz-Birkenau.

Elon Musk odwiedził w poniedziałek teren nazistowskiego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau z czasów II wojny światowej po tym, jak miliarder spotkał się z krytyką za popieranie antysemickiej teorii spiskowej i umożliwianie przesyłania nienawiści za pośrednictwem swojego portalu społecznościowego X, wcześniej znanego jako Twitter.

Prywatna wizyta była odpowiedzią na wezwania niektórych żydowskich przywódców religijnych, aby Musk mógł na własne oczy zobaczyć najbardziej symboliczne miejsce okropności Holokaustu.

Kasturi został sfotografowany podczas wizyty na terenie Birkenau. Birkenau to obszar niedaleko Oświęcimia w południowej Polsce, ogrodzony drutem kolczastym, na którym można zobaczyć pozostałości drewnianych baraków będących prostym mieszkaniem dla więźniów i komorę gazową oraz pomnik ofiar. Co roku odbywają się tam międzynarodowe festiwale.

Oczekiwano, że Musk odwiedzi kraj we wtorek wraz z politykami uczestniczącymi w konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Żydów na temat rosnącego antysemityzmu.

Późnym poniedziałkiem Musk miał omawiać w Internecie antysemityzm w ramach konferencji Europejskiego Stowarzyszenia Żydów w Krakowie z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście przypadającego 27 stycznia, w rocznicę wyzwolenia obozu w 1945 roku.

W listopadzie Musk własnym tweetem odpowiedział użytkownikowi, który oskarżył Żydów o nienawiść do białych ludzi i obojętność na antysemityzm. „Powiedziałeś prawdziwą prawdę” – napisał Musk na Twitterze w odpowiedzi.

Gdy reklamodawcy zaczęli wycofywać się z X, Musk stwierdził, że post był „najgłupszy”, jaki kiedykolwiek napisał.

READ  Spotkanie burmistrzów miast siostrzanych w Polsce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *