Działacze na rzecz ochrony przyrody i mieszkalnictwo borykają się z trudnościami, starając się o finansowanie otwartej przestrzeni w postaci zielonych obligacji

Działacze na rzecz ochrony przyrody i mieszkalnictwo borykają się z trudnościami, starając się o finansowanie otwartej przestrzeni w postaci zielonych obligacji

PROVIDENCE – W tym tygodniu wyszli zwolennicy ochrony środowiska, wzywając prawodawców do przeznaczenia środków na otwarte areały i ochronę gruntów rolnych w obligacjach zielonej gospodarki, które mają zostać przedstawione wyborcom w listopadzie.

„Mamy obowiązek wobec przyszłych pokoleń kontynuować finansowanie wysiłków na rzecz ochrony środowiska” – powiedziała przedstawicielka stanu Megan Cotter, demokratka z Hopkinton, podczas przesłuchania w Komisji Finansów Izby Reprezentantów.

W ciągu ostatnich czterdziestu lat prawie wszystkie obligacje ekologiczne objęte głosowaniem obejmowały pieniądze na zakup otwartej przestrzeni lub gruntów rolnych. Ostatni raz wycofano finansowanie któregokolwiek z programów w 2008 roku.

Jednak obligacje ekologiczne o wartości 50 milionów dolarów zaproponowane w ramach planu wydatków gubernatora Dana McKee nie obejmują żadnych środków na programy ochrony gruntów.

Chociaż pozostały środki z poprzednich zatwierdzeń obligacji, w tym 2,6 mln dolarów na zakup gruntów przez miasta i miasteczka, 400 000 dolarów na ochronę gruntów rolnych i 2,1 mln dolarów na państwowy program otwartej przestrzeni, o większości tych pieniędzy już wspomniano, zdaniem dyrektora DEM . Terry'ego Graya.

Więc Cotterowi się udało Ustawodawstwo, które zapewniłoby dodatkowe 16 milionów dolarów w formie obligacji na zakup niezabudowanej ziemi, nabycie służebności gruntów rolnych i zarządzanie istniejącą otwartą przestrzenią państwową.. To ta sama kwota, o którą DNC poprosił gubernatora, gdy administracja przygotowywała plan wydatków zeszłego lata.

Ustawa Cottera cieszy się poparciem szerokiej koalicji, w skład której wchodzą grupy zajmujące się ochroną przyrody, organizacje rolnicze, fundusze powiernicze gruntów, lokalni obrońcy żywności i myśliwi.

„Inwestując w otwartą przestrzeń i dostęp do otwartej przestrzeni, inwestujemy w mieszkańców tego stanu” – powiedziała Jeanine Silversmith, dyrektor wykonawcza fundacji. Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej stanu Rhode Island.

Administracja Mackeya zaniepokojona konfliktami otwartej przestrzeni z mieszkalnictwem

Biuro Mackeya podało wcześniej, że we wniosku budżetowym pominięto finansowanie zakupu otwartej przestrzeni i gruntów rolnych, ponieważ administracja chciała ograniczyć całkowitą kwotę pożyczek w ramach szeregu pytań dotyczących obligacji.

READ  Biały Dom określa potencjalne zasady dotyczące prywatnych stacji kosmicznych i nie tylko

Podczas przesłuchania i przesłuchania przez Przedstawicielkę Teresę Tanzi Brian Daniels, dyrektor Biura Zarządzania i Budżetu, przedstawił inne wyjaśnienia. Powiedział komisji, że administracja chce ponownie przemyśleć, w jaki sposób chroni otwartą przestrzeń, tak aby wysiłki na rzecz ochrony nie kolidowały z desperackim zapotrzebowaniem państwa na więcej mieszkań.

„Jesteśmy najmniejszym krajem, co oznacza, że ​​konkurencja o rzadkie grunty pomiędzy ochroną środowiska, mieszkalnictwem, energią odnawialną i rozwojem gospodarczym jest intensywna” – stwierdził. „Niestety, jednym ze sposobów, w jaki robiliśmy to w przeszłości na otwartej przestrzeni, jest tak naprawdę propozycja albo-albo”.

Kiedy Tanzi zapytał, dlaczego największa kwota – 20 milionów dolarów – miałaby zostać przeznaczona dla Quonset Business Park na wsparcie rozwoju morskiej energetyki wiatrowej, Daniels odpowiedział, że dzieje się tak dlatego, że inwestycje w energię odnawialną są kluczem do osiągnięcia celów stanu w zakresie dekarbonizacji.

Cotter stwierdził, że ochrona lasów i innych obszarów niezagospodarowanych jest również ważna dla spełnienia wymogów określonych w przełomowym prawie stanowym, ponieważ magazynują one dwutlenek węgla.

„16 milionów dolarów pomoże nam osiągnąć cele wyznaczone przez prawo klimatyczne” – powiedziała.

więcej: Sukces rolnictwa: nowi rolnicy z RI pomagają państwu przełamywać krajowe trendy

Ochrona gruntów jest kluczem do rolnictwa

Zwolennicy twierdzą, że finansowanie ochrony gruntów rolnych jest szczególnie ważne. W latach 2017–2022 stan utracił prawie 10% gruntów rolnych, czyli ostatni rok liczony w federalnym spisie rolnym.

Choć pojawiły się pozytywne sygnały dla branży na Rhode Island — wzrost ogólnej wartości sprzedanych produktów i napływ początkujących rolników — istnieje silna zachęta dla właścicieli gospodarstw do sprzedaży. Najdroższe grunty rolne w kraju wynoszą 17 500 dolarów za akr.

Od 1985 r. w ramach państwowego programu zagospodarowania przestrzennego gruntów rolnych ochroną objęto 129 gospodarstw o ​​powierzchni 8200 akrów.

READ  Chińscy naukowcy odkryli wysokoenergetyczny izotop szybkiego rozbłysku radiowego

Andrew Morley powiedział, że gdy 13 lat temu on i jego żona chcieli założyć małą farmę mleczną, największym wyzwaniem było znalezienie ziemi. Ostatecznie podpisali długoterminową umowę dzierżawy nieruchomości w Little Compton, która była chroniona w ramach Programu ochrony gruntów rolnych w 1990 r. i ustanowiona Farma słodko-słona.

„Mieliśmy zatem okazję założyć gdzieś gospodarstwo rolne ze względu na ochronę gruntów w przeszłości” – powiedział Morley.

A jeśli ziemia nie jest chroniona?

„Prawdopodobnie byłyby to bardzo duże rezydencje, puste przez większą część roku, z wyjątkiem lata, jak większość Little Compton” – powiedział.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *