Duży zastrzyk gotówki dla Jaxy za zwycięstwo w Lidze Mistrzów

W poprzednich dwóch meczach tegorocznej edycji fazy pucharowej Liga Mistrzów O awansie Saxa zadecydował złoty pakiet. W ćwierćfinale zmierzyli się z Cuisine Loop Cividanova. Po wygranej 3: 1 w pierwszym meczu i przegranej 0: 3 w drugim, Polacy w dodatkowym rozliczeniu wygrywali 16:14.

Polski wieczór w Weronie! Jonah Vonos na szczycie Europy!

ZAKSA Itas pokonała Trentino

Walka półfinałowa Osie Kazań był bardzo blisko Zenith. W pierwszym meczu Polacy znów celowali, wygrywając 3: 2. Rosjanie znów wygrali takim samym stosunkiem, ale w złotym secie Jaxa wygrała 15:13.

Obejrzyj wideo
Plaslica. Jastrzębski Złoto za węgiel. „Nikt nam nie ufa”

Ostatni mecz przeciwko Itas Trentino Performance to show Siatkarze Ze świątyni dworzanina. Po wygraniu dwóch pierwszych setów 25:22, na trzecim miejscu Polacy musieli uznać wyższość WłosiKto wygrał 25:20. Czwarty set wciąż był ekscytujący, ale ostatecznie Jaxa po prostu wyszedł pomyślnie. Triumf 28:26 i ostatecznie 3: 1 przez cały mecz, a jednocześnie drugie zwycięstwo Polaków w historii siatkówki (po Pyomiku Milovicu w 1978). Liga Mistrzów Stało się rzeczywistością.

Dwa miliony dla Saxa

Zwycięstwo Jaxy w finale Ligi Mistrzów przyniosło mu ponad dwa miliony miejsc. Dlatego wygrywanie wartościowych konkursów oznaczałoby zapłacenie znacznej premii. Drużyna przegrywająca zdobyła 250 tys Euro. Drużyny, które pożegnały się z meczami w półfinale, zarobiły po 125 125 000.

Jaxa Kotjergin-Cole wygrywa finał Ligi Mistrzów! [ZAPIS RELACJI]Jaxa Kotjergin-Cole wygrywa finał Ligi Mistrzów! [ZAPIS RELACJI]

Sebastian Świderski, prezes ZAKSY, zdradził aktualną sytuację finansową klubu w rozmowie z „Super Expressem”. – Nasze przychody spadają o miliony slotów z powodu braku kibiców na trybunach, a dużo idzie we wszystko, co związane z Govt, czyli testowanie i zapewnianie reżimu zdrowotnego. Licząc szybko, w tym sezonie musieliśmy wykonać około 15 testów PCR Seria Na około 30 osób. Łatwo było obliczyć, ile to będzie kosztować, a przede wszystkim sporadycznie zdarzały się proste testy wkładek. Dodamy do tego organizację turnieju Ligi Mistrzów w Godzardzie, który ma wartość 200 tys. Zł – powiedział.

READ  Północnoamerykański żółw jaszczurowaty, który od lat żył na wolności, został odkryty w polskiej wiosce

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *